Autor Zpráva
daaan
Profil *
Zdravím, chtěl jsem se zeptat k čemu mi je vlastně validní köd, když mi v nejopužívanějších prohlížečích web jede v poode.
Mam na strance 64 chyb, ve vsech prohlizecich to fakci v poho, ale validator neni 2x spokojen.
Ptám se tedy má cenu to opravovat, nebo je to jenom vada na kráse?
Railbot
Profil
Určitě má. Už jen proto, že 64 chyb je opravdu hodně a na první pohled to o tobě něco říká. Oprav je, nic tím nezkazíš. Validní kód není modla, ale není to špatná věc :)
Petr Tichý
Profil
Všechny chyby, které jdou lehce opravit (99%), je dobré opravit. Zbytek je dobré aby si věděl co je špatně a proč to není validní.
daaan
Profil *
No a tak se tedy ptám k čemu mi je vladiní kod? bude to v některých prolížečích dělat problémy?
WanTo
Profil
No a tak se tedy ptám k čemu mi je vladiní kod? bude to v některých prolížečích dělat problémy?

Validní kód neznamená, že se stránka zobrazí všude bez problémů. A kupodivu je i možné mít stránku s nevalidním kódem, která se zobrazí všude bezchybně.
Railbot
Profil
No a tak se tedy ptám k čemu mi je vladiní kod? bude to v některých prolížečích dělat problémy?
Může. Těžko odhadnout, když nevíme co je to za chyby. Každopádně je zbytečné vlastnit na webu tolik chyb, když není rpoblém je odstranit. A pokud chceš pádnější důvod, tak věz, že se ti někdy v budoucnu například po nějakých úpravách může web rozhodit. Tak a teď budeš hledat tu chybu mezi desítkou dalších, nic moc. Validátor ji může odhalit nebo také ne, ale každopádně o hodně lépe se hledá chyba ve validním kód než v prasáckém kódu plném zbytečných chyb.
daaan
Profil *
tak jinak v indexu jsem měl 64 chyb ale na tehle strane mam 516chyb http://www.sapas.cz/fotky.php
daaan
Profil *
http://validator.w3.org/check?uri=www.sapas.cz%2Ffotky.php&charset=%28 detect+automatically%29&doctype=Inline
Petr Tichý
Profil
daaan
Píšeš v XHTML a neuzavíráš tagy <br> a <link>. Křížíš tagy. Mícháš do sebe staré atributy pro formátování a CSS. Pěkná prasečina.
WanTo
Profil
daaan
Styď se za ten kód! Tady ani validátor nepomůže.
daaan
Profil *
heh, mam v tom madlajz, ale kupodivu se to navenek jevi v poho :)
Railbot
Profil
daaan
Náhoda.
Filips
Profil
No fuj. Nevím, jestli to má být psané v HTML nebo v XHTML. Sic hlavička říká XHTML 1.1 ale zbytek už vypadá na HTML 4.01 :-)
Opravit!
VitaZ
Profil
Ptám se tedy má cenu to opravovat, nebo je to jenom vada na kráse?
To záleží jen na tobě. Já se snažím prohámět kód stránek validátorem hlavně proto abych zjistil, jestli se mi někde nekříží tagy nebo zda nemám někde neuzavřený komentář nebo atribut tagu. Je pak docela smutné, když indexovací robot odmítne vzít na vědomí nejdůležitější část obsahu stránky, protože ji tvůli nějakým chybějícím uvozovkám považuje za atribut nějakého formátovacího divu.
Tin
Profil
Validní kód Ti je na nic. Pro lepší pocit.
Tím neschvaluju dělání chyb (!), ale pokud vím co mi způsobuje tu nevaliditu a vím proč, tak je to už v pohodě.
(Např. já mám stránky nevalidní: chybí doctype a alty u obrázků. Ty obrázky by ale ten alt stejně měly prázdný [je to jen prezenční grafika a vím, že bych ji měl vkládat přes css, ale kašlu na na to] a psát tam alt="" jen kvůli byrokracii opravdu nebudu.)
Railbot
Profil
Tin
Ten web je stejně děs a hrůza, takže nějaké alty by ho nespasily :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0