Autor Zpráva
nefertitii
Profil *
Začala jsem podle postupu pro začátečníky,ale nemůžu se dostat přes bod 5. Zdrojový kod se objevil,ale nespustil se poznámkový blok. Když tedy chci složku otevřít v poznámkovém bloku,nastává problém. Nabídne se mi pouze Otevřít. A ne otevřít čím nebo Otevřít v programu.... Co s tím?
Petr Tichý
Profil
Složka nelze otevřít v poznámkovém bloku. Je to jen jakási taška, která slouží jen k uspořádání souborů. Ty již editovat (upravovat) jdou.
Casero
Profil
nefertitii
Kde je ten postup?...Jaký bod 5?...Jinak, když podržíš klávesu shift a zmáčkneš právé tlačítko myši, tak tam bude možnost Otevřít v programu. ;)
Alphard
Profil
ale nemůžu se dostat přes bod 5
jakého návodu? nevíme, co je bod 5
Zdrojový kod se objevil,ale nespustil se poznámkový blok.
zřejmě máš pro editaci zdroje nastaven jiný výchozí program, třeba FrontPage, NVU, ...
Když tedy chci složku otevřít v poznámkovém bloku,nastává problém.
souhlasím, otevřít složku v poznámkovém bloku bude skutečně probém, zřejmě chceš otevřít soubor
A ne otevřít čím nebo Otevřít v programu
zkus kontextovou nabídku nad souborem
Peca
Profil
Předpokládám, že chyba bude tady:
Nástroje -> Možnosti internetu... -> Programy -> Editor jazyka HTML
Nicméně upravovat tento zdrojový kód nemá žádný význam. Jeho uložením se stránka na internetu nezmění :-)
nefertitii
Profil *
Jak psat web>Návody>Postup pro začátečníky
bod 5.-Zadejte Zobrazit>Zdroj
Zobrazit>Zdrojový kód je příkaz z nabídky prohlížeče. V anglických prohlížečích se to jmenuje View>Source.
Měl by se spustit Notepad(poznámkový blok),jednoduchý textový editor. Mělo by tam jít psát.
Pokud ne,tak je problém. Musíte se přepnout zpět do složky,vybrat soubor,zmáčknout pravé tlačítko myši na souboru. Vybere se Otevřít čím nebo Otevřít v programu,zadá se Notepad nebo Poznámkový blok.

Takže poznámkový blok se mi spustí,ale nejde v něm psát. A když chci jdu na soubor a dát Otevřít čím nebo Otevřít v programu,tak tam není žádná tato nabídka. Jenom Otevřít. Nepomohlo ani to Shift + pravé tlačítko myši....
koudi
Profil
nefertitii
Nechci na tebe být nějak zlý, ale než se pustíš do tvorby stránek, nebylo by lepší naučit se zákaldy práce s PC?
Petr Tichý
Profil
nefertitii
Tam je také někde tuším napsáno: "Nepouštějte se do tvorby stránek pokud nevíte co je to složka..."
Což ty očividně nevíš (snažil si se ji otevřít v poznámkovém bloku), takže asi tak.
nefertitii
Profil *
No, klidně se do mě pusťte, ale já vím co je složka,možná jsem to blbě napsala... Opravdu se nesnažím otevřít složku v poznámkovém bloku...
nefertitii
Profil *
Poznámkový blok se mi spustí,ale nejde v něm psát. Vrátím se tedy na začátek do složky pokuswww-tzn.opustím poznámkový blok i stranky.html ,vyberu soubor,zmáčknu pravé tlačítko myši na souboru. Podle návodu by tam mělo být Otevřít čím nebo Otevřít v programu a je tam pouze to Otevřít.
Klidně se do mě pusťte,kritika opravdu neuškodí...
RPG
Profil
nefertitii
Zkuste pravý klik > vlastnosti > záložka "obecné", tam by měla být možnost otevřít soubor v jiném programu.
DJ Miky
Profil
Nebo Shift + pravý klik > Otevřít v programu
nefertitii
Profil *
Už to mám,díky moc.... :-)
Kristýna
Profil *
Dobrý den, mám téměř podobný problém, jako "nefertitti". Taky jsem se zasekla na body 5. Už jsem vyzkoušela vaše rady ale taky mi nijak nepomohly. Otevře se mi mozzila-prázdná a to je dobře (předpokládám), jenže pak, když dám "zobrazit zdrojový kod", tak mi vyjede další mozilla, nebo poznámkovej blok...nepoznám to, protože do toho nejde psát. Ale už se mi tam rovnou zobrazila základní struktura html dokumentu-jen html a head. Jenže mi nejde v tom nic napsat....prosím prosím co teď?
Kristýna
Profil *
A už nic nepotřebuju, už jsem to našla. Díky a hezkej den
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0