Autor Zpráva
Lenne
Profil
Zdravím,
na své stránce mám pozadí jako obrázek a potřebuji,aby nějaké místo na tom pozadí šlo udělat jako odkaz na jinou stránku,lze to?
Děkuji za odpověď ;)
Vladosik
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/enc/map.html
Lenne
Profil
Ano,děkuji,ale z obrázku klikací mapu umím udělat,ale nelze mi tak podobně udělat,když mám ten obrázek jako background. Možná,že to nejde, ale díky ;)
Vladosik
Profil
Tak nevim jestli to jde, ale bud jako pozadi teda vlozis tu klikaci mapu (jestli to jde...) nebo si budes muset pomoct pres CSS.
Petr Tichý
Profil
Musíš odkazem obalit ten element, který má to pozadí. Měl by být řádkový, tak tedy:

<a href="#"><span style="display: block; width: %šířka%px; height: %výška%px; background: url("%cestakobrazku%.jpg/gif/png");"></a>
Vladosik
Profil
Musíš odkazem obalit ten element, který má to pozadí.
Chapu to tak, ze pozadi ma nastavene celemu BODY a to takto obalit nepujde.
Petr Tichý
Profil
V tom případě další element s position absolute napozicovat vzhledem k rohu prohlížeče. Ten obalit odkazem a jako že to je jeho pozadí se bude jen tvářit.
Lenne
Profil
Aj jaj, už se v tom začínám motat :)


V tom případě další element s position absolute napozicovat vzhledem k rohu prohlížeče. Ten obalit odkazem a jako že to je jeho pozadí se bude jen tvářit.

Tomuhle moc nerozumím...
Vladosik
Profil
Lenne
Presne to jsem tusil, ze jsi teprve zacatecnik, proto jsem se do detailu nepoustel. Musela by jsi si nastudovat CSS: http://www.jakpsatweb.cz/css/
Petr Tichý
Profil
Třeba hned za body dej napiš to co jsem ti napsal nahoře s drobnou změnou.

<a href="#"><span style="position: absolute; top: %odzhora%px; left: %zleva%px; display: block; width: %šířka%px; height: %výška%px; background: url("%cestakobrazku%.jpg/gif/png");"></a>

Nastavíš si jak bude širokej, vysokej, jak daleko bude odzhora a zleva. Bude potom sloužit jako odkaz.

Ale není to vůbec dobře řešení. Popiš proč chceš docílot toho, čeho chceš.
Lenne
Profil
Hmm...máte pravdu není to dobré řešení, nebudu to dávat jako pozadí,ale jako normální obrázek a vytvořím klikací mapu. Jelikož je ten obrázek velký myslela jsem,že se rychleji zobrazí jako background než jako norm. obrázek. Chtěla jsem šetřit místem a pracovat s volnou plochou,to nevadí tak tam budu mít 1 obrázek navíc :)

Děkuji za rady a za Váš čas ;)
Railbot
Profil
Lenne
Obrázek se vždy načítá stejně dlouho. Ať je jako background nebo image pořád je stejně velký. Rozdíl je jen v tom, že do CSS jako background cpeme dekorativní blbosti a jako img obrázky, které mají nějakou informační hodnotu :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0