Autor Zpráva
Petr.Warlord
Profil *
Zdravím,
začal jsem dělat web. stránky, nejdřív jsem použil na rozdělení <frame>, ale po mnohých peripetiích jsemse rozhodl pro rozdělení do <div>.čili mám stránku, kde v jednom divu mám menu(levá menší část stránky)a zbytek je div jiný(hlavní tělo dokumentu.A teď můj problém: Za boha nemůžu ukecat prohlížeč, aby mi odkaz z levého divu otevřel v tom pravém divu. Prozatím jsem to vyřešil tak, že jsem do pravého divu umístil <iframe> a odkazy zobrazuju v něm. Jde to udělat tak aby to bylo přímo do divu?Tímhle řešením dosáhnu totiž toho, že mám po pravé straně dvě posuvné lišty, které se mi nelíbí. Stránky se snažím dělat tak, aby byly zobrazitelné ve všech rozlišeních a tak nechci nastavovat pevnou výšku stránky, aby mi to jednou vyšlo sice přesně, ale při větším rozlišení by zas byl kus bílý.
Ví někdo jakna to?
Vladosik
Profil
Odkazy v divech normalne funguji. Myslim spis, ze mas milny dojem, ze div funguje stejne jako iframe, cehoz si pak nasledne take docilil.
Nemuzes odkazat treba jen na duzne divy s obsahem.

Snad jsem Tvuj dotaz pochopil spravne...
Petr Tichý
Profil
<div> je pouze obalový element. Nelze v něm otevřít jiný dokument.
Petr.Warlord
Profil *
<div> je pouze obalový element. Nelze v něm otevřít jiný dokument.
takže musím zůstat při tom, že v <div>, ve kterém chci odkaz zobrazit, musím mít <iframe>, do kterého ve skutečnosti budu odkazy směrovat?
Petr.Warlord
Profil *
Ten iframe jsem tam nacpal už ve chvíli, kdy jsem chtěl aby se v tom hlavním divu objevil novinky.html.
<div>
<iframe name="okno" src="novinky.html">
</div>
Takže odkazy z levého divu(menu) směruju takto:

<a href="odkaz" target="okno">odkaz</a>

Jde to udělat nějak, abych tam neměl u toho iframu posuvnou lištu?
Petr.Warlord
Profil *
Nikdo nic?
Vladosik
Profil
Pokud se dá scrolling=no, pak se nezobrazí rolovací lišty a vnořenou stránkou nepůjde rolovat.
Petr.Warlord
Profil *
A dá se nějak ošetřit to, aby hlavní stránka byla stejně dlouhá, jako ten iframe?
Petr Tichý
Profil
Řekl bych. že právě toto nejde. Je to největší omezení iframe. Takže budeš muset okusit php a include ;o)
Vladosik
Profil
Zkus si precist tohle:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=29 091
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=47 125
Petr.Warlord
Profil *
Tak jsem začal studovat php a došlo mi, že to celou dobu chci udělat přesně obráceně než bych měl. Já chtěl vypisovat jen pravou část stránky a přitom jsem si měl menu uložit do skriptu a vkládat ho ke každé stránce přes include. Tak to můžu zas celý překopat, ale děkuju moc, bylo to podnětný. Jinak ty funkce na velikost iframe mi ani jedna nefachala, teda ve firefoxu jo ale ie se kroutil. I když jsem ty stránkypostupně zvalidoval tak jsem stejně ničeho nedosáhl. Ale to už je jedno, jdu na to znova, tentokrát snad už pořádně. Nejdřív frame, pak div a teď php. Co přijde příště?:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0