Autor Zpráva
Jana
Profil *
Sice jsem pochopila celý systém, jak zapsat tagem fotky, abych vytvořila fotogalerii na svých stránkách, ale nemůžu zaboha přijít na to, jak vytvořit zmenšeninu(menší kopii) fota. Poraďte, prosím.
Martin Kuželka
Profil
V nějakém programu na práci s obrázky (třeba IrfanView) změňte rozměry té fotky.
bojars
Profil
Dá sa to urobiť dvoma spôsobmi:

Jeden je, že si určíš width="rozmer" height="rozmer" v tagu <td> (v pixeloch), ale načítavanie takej galérie, kde je takto prepočítavaný rozmer obrázku trvá príšerne dlho.... takže je to somarina.

Pre vytvorenie thumbnailov do tabuľkovej galérie radšej použi niektorý grafický program, alebo manažér, ako napríklad IrfanView, kde je funkcia Resize/ Resample na zmenšnie rozmerov obrázkov, vytvor si adresár .../thumbnails, kde zmenšené náhľady uložíš vo formáte "*.gif", a tie potom použi ako odkazy na veľké obrázky v tabuľke galérie.

Aj tu to bolo tak robené.
Jana
Profil *
Zkoušela jsem to v programu malování změněním atributů, ale to se mi obrázek ořízne , nezmenší. Tak nevím, jak na to . program Irfanview nemám, nedá se někde stáhnout?
Martin Kuželka
Profil
No jasně, že se dá stáhnout.
SuE
Profil
jana: v irfanu se to dá udělat takto (ty zmenšeniny budou čtvercové, přidá se tam okraj, pokud není vstupní obrázek čtverec)
- Dej si všechny obrázky, které chceš zmenšit , do jednoho adresáře u sebe na disku.
- jeden vyber a v menu File (mám to anglicky), zvol Thumbnails . Udělá se ti boční panel plný náhledů
- Přepni se do toho panelu a v tom panelu v menu Options zvol "select all - tím se vyberou všechny náhledy
- Pak tam ještě můžeš nastavit velikost tech náhledů (std je 80x 80 myslím) - to je hned pod tím - "select thumbnal options"
- Pak v tomhle panelu náhledů běž do menu File (podívej se, jestli máš všechny vybrané - mě to furt vypadává) a zvol "save selected thumbnails as single images" , hodí ti to okno pro adresář, kam to chceš a je vymalováno.
- Umí to taky uložit jako html stránku ale ta by se pak musela ještě upravovat

No ale to je celé dost práce, takže jestli toho máš hodně, by bylo lepší použít nějaký prográmek na výrobu galerií - já používám tenhle http://www.ornj.net/software/webalbum/
(vzorek třeba tu : http://harrington.suewebik.net/album/index.html )
teď koukám, že to vylepšili - je nová verze, asi budu taky stahovat :-))
Na první stránce jsou náhledy, které jsou klikací a pak je v detailu navigace na další nebo návrat zpět
Nacpeš fotky do adresáře, naklikáš si, jak to má vypadat, zadáš názvy fotek, aby to ukazovalo bublinku při najetí na indexu, a pak popis přímo k fotce) . Ono to vychroustá dva adresářře s fotkama, stránkama a k tomu index.html a css soubor a to prostě někam celé zkopíruješ na web do nejakého podadresáře a hodíš na to odkaz :-)
Fred
Profil
Možná si zkus stáhnout jalbum to Ti zmenší fotky a vyplivne celý web http://jalbum.net/ docela dobře se do toho upravují šablony. Tohle je můj pokus http://abrakadabra.nazory.cz/upl/ , nebo úplně jinak. Dnes jsem narazil na tohle http://www.digitalmediaminute.com/article/288 , je tam návod script ke stažení a je to fakt jednoduchý, stačí uploadovat fotky přes webové rozhraní výsledek je sice tabulkový , ale pro rodinné fotky apod. je to super http://www.braxio.com/owen/
Jana
Profil *
Skvělý! Dík moc všem.J.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0