Autor Zpráva
Adun
Profil *
Ahoj, mám problém. Na webu mám kodovani <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">, v prohlížeči mám též nastavené to kodovani, ale místo diakritiky se mi zobrazují čtverečky...nevíte plz někdo co s tím? moc děkuji
Petr Tichý
Profil
V prohlížečí nic nenastavuj. Ten to sežere ve všem. Záleží v čem to ukládáš. Pokud pracuješ v notepadu, tak vyměň iso za windows-1250. Pokud pracuješ třeba v PSPadu, tak si zvol jaké se ti líbí. Tj. UTF-8.
Adun
Profil *
mno já to dělám už na webu, v prostředí ic.cz. Když sem tam měl windows-1250, mě to šlo v pohodě, ale některým lidem ty znaky prý blbly
Adun
Profil *
A taky bych chtěl vědět jestli vadí že tam mám to content="text/html, když ten web mám v php (teda mám tam jen include, ale stejně)
Adun
Profil *
Když já mám nastaveno v prohlíeči windows-1250, tak mi to jde, ovšem nevím zda to pujde i jým lidem
Petr Tichý
Profil
"A taky bych chtěl vědět jestli vadí že tam mám to content="text/html, když ten web mám v php (teda mám tam jen include, ale stejně)"
Ptákovina. Máš to správně. PHP se týká jen serveru, ke klientovi dorazí již jen html.
Adun
Profil *
A jak teda to kodovani, ja to fakt nechápu proč to někomu funguje a někomu ne, ted když sem tam dal to charset=iso-8859-2, tak to zas negunguje někomu jiným, co s tím plz :_(
Gisen
Profil
Windows-1250 nemůže zlobit.
Adun
Profil *
sry ale když sem tam měl toto kodovani, jednomu člověku to "blblo", ted tam mam iso-8859-2, tomu člověku to jde, ale zas jiným ne...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0