Autor Zpráva
Paja
Profil
hojte :) koupil jsem si starší notebook s originálkou winXP home. Nedostal jsem k tomu ale originál cdčko, mám pouze jakési recovery cd, které je jasně vypalované.. je tam fixou napsane "recovery" a přelepené je to laciným papírovým bookletem. Je možné tento systém považovat za oficiální? Mám ze zadu štítek winXP home. Jenže podle "ověření pravosti" musím mít originální cd, které má spoustu ochranných prvků...
izsak
Profil
Veľa originálnych prvkov má CD z OEM balenia. CD k notebookom majú často vlastnú potlač výrobcu, ktorá má oveľa menej ochranných prvkov.

Noteboky väčšinou majú 2 CD - inštalačka Windows a recovery cd - CD s nástrojmi pre obnovu PC. Avšak čo je na jednotlivých CD záleží od výrobcu PC.
quinux
Profil
Paja
Tak zavolej na podporu MS a zeptej se a případně si nech pravost potvrdit. Jinak můžeš bonznout toho, kdo ti to prodal. Budou jistě rádi :-D
Paja
Profil
ok, ale toto cd vyloženě není originální.. už na oko je vidět že je vypalované na cd.. je to ok? není to cd rom, ale cd-r a pochybuju, že by nedávali alespoň lisované cd, když by tedy nemělo ty ochranné prvky. Nicméně na microsoft.com jsem prošel ověření pravosti a tam je napsané, že ke každému pc, na kterém je nainstalovaný systém, je přibalený cd-rom. Jsou tři typy, a každý má nějaké ty ochranné prvky. Já jsem toto cd nedostal a tedy se ptám jestli můžu považovat svoje pc jako podnikání schopné :)
Paja
Profil
quinux odpovidal jsem izsakovi.. dík, zkusím zavolat MS zítra
quinux
Profil
Paja
Ještě k tomu:
už na oko je vidět že je vypalované na cd.. je to ok
Je to v pořádku pouze ve chvíli, kdy máš i originál cd (třeba i poškozený), ale fyzicky ho vlastníš. Jak máš jen kopii, tak to asi neprojde. Chtěj po tom co ti to prodal originál cd, jinak ať ti vrátí prachy.
smajli
Profil
Důležitá je nálepka na počítači. Instalační cedečko se již k některým noťasům nedodává a nebo je možnost si ho vypálit sám.
Paja
Profil
menší rozpor pánové :)
quinux
Profil
Paja
menší rozpor pánové :)
Ten rozsoudí tvůj zítřejší rozhovor s podporou MS ;o)
izsak
Profil
Paja
To čo je na microsoft.com sa týka krabicových balení zakúpených v malo alebo veľko obchode. Tzn. krabicový full-package alebo OEM produkt. Tie vyzerajú tak, ako na web stránkach.

Ak však kupuješ PC od predajcu PC, tak v tom prípade legálnosť systému je na výrobcovi. Preto aj výrobca môže použiť iné CD. Samozrejme veľkí predajcovia ako HP, Dell majú vlastné lisované CD, tí menší dajú k PC OEM zakúpený vo veľkosklade - vtedy bude mať CD špeciálnu potlač.

Keďže notebook ma OEM licenciu, tak legálnosť systému je na tom, kto ti ho predal. Musel odovzdať COA štítok a inštalačné médiá dodané k notebooku (ak ich nemá ale má napálenú kópiu, tak túto kópiu).

Ak si nechal originálne CD a opísal si sériové číslo a toto použije na inom PC, používa Windows nelegálne a prípadne sa ho ani nezaktivuje.


Inak pri aktivácii systému je telefónne číslo na bezplatnú linku kde poskytnú aj informácie o licencovaní.
Paja
Profil
jen ještě upřesním, já jsem ten notebook nekoupil u prodejce, ale od člověka.. je to (min) druhá ruka, mám na to nicméně doklad o koupi - dotyčný má "nákup-prodej"
jinak zítra tam každopádně zavolám a podám zprávy
Paja
Profil
takže podávám zprávu..
vše je ok, s vypalovaným cd není problém.. aktivován je bez problémů, takže díky všem za informace. Originální cd windows teda potřeba není. (štítek zespodu notebooku ale je)
zamykám
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0