Autor Zpráva
Thommas
Profil *
Zdravim...na webu mám několik cizích slov a chtěl by jsem k nim přidělat "title bublinu" s vysvětlením. Samozřejmě není problém dát to do <span>, ale mě by zajímalo, jestli neexistuje něco optimálnějšího. Hledal jsem na http://www.semantika.name , ale našel jsem jenom abbr a acronym...ani jedno z toho by nemělo ten správný význam.
Díky za případné reakce
Timy
Profil
Thommas
Pro cizí slovo není žádný extra element, takže stačí span s titlem a atributem lang. Pokud ty slova nejsou zkratky, do abbr ani do acronym bych je necpal
YoSarin
Profil
Čistě teoretická otázka - co to nacpat do <dl>? např:

<dl>
<dt title="Ang. kdokoli">Anyone</dt>
<dd>Angl. kdokoli</dd>
</dl>

S tím že pomocí css (nebo JS) by měl <dd> display: none; a <dl> display: inline;

Ale uzávám že je to takové nepříliš použitelné - při vyplém css z toho vypadne zhůvěřilost (pokud jsou ta slova použita volně v textu).
YoSarin
Profil
Ale pokud bys cizí slova vysvětloval vždy až třeba na konci článku, tak by mi <dl> přišlo ideální.
Thommas
Profil *
Právě že normál v textu...já to do abbr ani acronym rvát nechci, to já jenom, že to bylo jediný, co jsem našel. No, já tam mám ten span, jenom jsem to chtěl "vylepšit".
Timy
Profil
Thommas
Pokud tam nemáš lang="en" (nebo jiný jazyk), přidej to tam a bude to bohatě stačit ;-)
Thommas
Profil *
Ale já to asi špatně napsal...to není jako překlad, ale vysvětlivka k cizímu slovu.
Acci
Profil
Pokud ty slova nejsou zkratky, do abbr ani do acronym bych je necpal
Tohle je zajímavé. Zrovna včera jsem se díval do specifikace microformats pro časové údaje, která doporučuje umístit "člověkopřátelský" datum do elementu abbr, i když se samozřejmě nejedná o zkratku.
Thommas
Profil *
Hele, sice to uplně nesouvidí, ale bylo by špatně, použít v tabulce kde mám odkazy s nějakou tématikou a odkazy s jinou tématikou dvakrát "th" v jednom table na rozdělení dvou sekcí, nebo je to vyloženě hlavička tý jedný konkrétní tabulky? (Momentálně jsou to 2 tabulky, ale takhle by se mi to víc líbilo...ale taky není problém tam dát zase něco obvyklýho)
Railbot
Profil
Thommas
Měl by sis založit vlastní téma. Ale odpovím ti. TH tam můžeš mít kolik chceš pokud tomu tabulka rozdělením odpovídá.
Thommas
Profil *
Technická....tohle téma jsem založil já. Akorát jsem potřeboval ještě tohle a nechtěl jsem tu mít víc threadů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0