Autor Zpráva
vlado 123
Profil *
Chcem sa opýtať ako dlho vám trvá vytvorenie stránky z 5 - 6 podstránkami, a to za týchto podmienok:

- podklady vám sú kompletne dodané
- vytvorenie grafického návrhu, schválenie návrhu zákazníkom, prípadne ďalšišie úpravy
- vytvorenie stránok s validným kódom za použiatia html a css
- stránky obsahujú nejaký ten text aj tabulky

Ďakujem.
Taps
Profil
Já si myslím, že to je individuální.
Zdeněk Košťál
Profil
vlado 123

To si musíš určit ty, protože my nevíme jak jsi zavalen prací, jak rychle a kolik hodin denně pracuješ atd...
vlado 123
Profil *
Pýtam sa to preto, že som dostal ponuku pracovať ako externista pre jednu reklamnú agentúru a tým sa vytvorenie takejto stránky do 5 dní zdá byť veľa. Počítam to od vytvorenia grafiky, od jej kontroly zákazníkom po prípadné úravy, naplnenie textom a samozrejme otestovanie v IE, Firefoxe a Opere.
Peca
Profil
Grafické návrhy nedělám, dostávám hotové psd. Takže vytvoření šablony a naplnění textem pár hodin. Max tak 5, když jsou tam nějaké záludnosti (komplikovaná grafika, JS, tabulky).
Zdá se mně trochu divné, aby se externista dohadoval se zákazníkem. To už vlastně ani není práce pro reklamku, ale pro zákazníka.
Railbot
Profil
vlado 123
Tak pro takové horké jehly bych nehnul ani prstem. To musí být kvalita. Ale pokud jedou na drogách a dělají 2hod denně, tak potom jim to asi přijde normální :)
vlado 123
Profil *
Railbot
Tak pro takové horké jehly bych nehnul ani prstem. To musí být kvalita. Ale pokud jedou na drogách a dělají 2hod denně, tak potom jim to asi přijde normální :)

Ako to myslíš? Je tá dodacia lehota vela alebo málo?
J
Profil *
vlado 123: na http://www.active24.cz/cz/internetova-reseni/levny-web/ je nabídka na vytvoření nevelké prezentace za 3-6 dnů, případně až 1 měsíc :-)
Railbot
Profil
vlado 123
Málo.
vlado 123
Profil *
Railbot , J

Je pravda, že teraz nemám veľa práce, ale človek celý deň nesedí za PC a má aj inú prácu aj ďalšie záujmy. Keď som im povedal, že mám lehotu 5 dní pozerali na ako keby som padol z jahody. Pri tvorbe stránky je zamozrejme prvoradá kvalita, a nie rýchlosť dodania? Alebo sa mýlim?
Petra
Profil
No pokud se tam počítá včetně kontroly zákazníkem, tak je 5 dní brutálně málo. Zákazník je většinou skupina několika lidí s určitou rozhodovací pravomocí a vlastním názorem, takže tři dny trvá, než si přepošlou mejl s návrhem, týden než se k tomu dostanou a dohodnou se, co teda vlastně chtějí. A tohle se samozřejmě opakuje několikrát :-)
vlado 123
Profil *
Petra

No pokud se tam počítá včetně kontroly zákazníkem, tak je 5 dní brutálně málo

To máš pravdu než ti niekto odpovie tak to naozaj trošku trvá, taká stránka sa dá vytvoriť aj za pol roka ako sa mi to nedávno stalo. Zákazník sice chcemať rýchlo urobenú stránku, raz nevie ako si predstavuje grafiku, potom zase nedodáva texty, potom chce niečo zmeniť a nevie ani čo atď.

Vidíš a im sa 5 dní zdá byť málo, a to som povedal, že to trvá tak 7 - 14 dní. Dotičný pán z nemenovanej reklamnej agentúry mi povedal, že čo tak dlho na tom chcem robiť.

Nejaký ľudia majú naozaj divné predstavy???
Vít Dlouhý
Profil
Reklamky maj o webu obvykle poněkud divné představy...
J
Profil *
Jeden konkrétní příklad jednoznačných a vyčerpávajících pokynů zákazníka - citát z meilu :-)
"Šlo by tam dát fotku Artuše, jak je u Evy na webu v importech? Takovou tu hlavu a jak tam stojí na té stráňce. A Elišku tu jednu z posledních co jsem posílala jak leží u baráku."
vlado 123: Holt musíte nabídnout vytvoření dvou verzí: první = předběžná = něco honem honem horkou jehlou když spěchají.
MzM
Profil
No, tak napiš něco, čemu se říká analýza. Neboli např.:
- grafický návrh (rozkreslení, převedení do dig. podoby, rozstříhání, zapracování do stránky, optimalizace (~2dny)
- analýza stránek (statické, dynamické), návrh technologie, hosting, případně db(?) (~0.5 dne)
- realizace statických stránek (~2dny), dynamických (jednoduché ~3dny, složitější, db vrstva a pod ~5 - až moc)
- administrační rozhraní dynamických stránek (~3dny)

tohle je můj odhad, pokud bych měl dělat něco možná malinko složitějšího (asi tak do těch 10-ti dynamických stránek). Tohle jsou ovšem hodnoty ideálního případu, kdy člověk, co to ví, ví co má dělat a nemusí hledat věci typu "jak se dělá to či ono".
Normálně se jde k zákazníkovi s tou to konstantou (tady vidím, je to za statické stránky tak 5 dní) násobenou minimálně 2x. Tzn. 10 dnů. Kde se po deseti dnech skutečně odevzdá hotové dílo.

Upozorňuju, že ten co to dělá, musí vědět, co má dělat, tedy ten, co to bude od něj přebírat, ví, co chce. U nás se std dělá taky to, že nějaké té smlouvě jsou tzv akceptační kritéria, tedy pokud budou splněna, tak se považuje se projekt za hotový. Zaplatí se a další díla jsou předmětem dalších peněz.
Atd. Atd...

Podtrženo, sečteno: 5dní na realizaci může (ale většinou nemusí) být dost času. Ale musí tomu předcházet to, že na začátku těch pěti dní má realizátor skutečně všechno, co potřebuje. Formulace "nějaký ten text aj tabulky" je špatně.
Už jenom když se zamyslíte nad tím "nějaký text". Jaký text? Odkud se bere? Bude ho někdo měnit? To samé tabulka. Odkud? Jak se tam dostanou data? Pokud se data budou měnit, kdo je bude aktualizovat? Jak? ... atd atd...
vlado 123
Profil *
J

vlado 123: Holt musíte nabídnout vytvoření dvou verzí: první = předběžná = něco honem honem horkou jehlou když spěchají.

Samozrejme, že návrh sa musí robiť takýmto systémom, až potom ho vyľadovať tp požadovanú verziu.


MzM

Analíza je naozaj zdĺhavá vec ale vždy to najmä viazne na spolupráci, zo zákazníkom. Je veľmi tažké vyrobiť grafiku, keď samotný zákazník, nevie čo tam chce mať a nemá pripravené podklady (texty, tabulky, obrázky). Potom sa grafika a stránka robí veľmi tažko, a musíš čakať niekoľko dní na jeho odpoveď, či súhlasí z návrhom alebo nie.

Niekomu sa zdá byť päť dní na realizáciu malej webstránky (5 - 6 podstránok) asi veľmi dlhý čas.

Je normálne, že daná nemenovaná reklamka si odo mňa pítať zdrojové texty webstránky. Dali mi na skúšku urobiť nejakú webstránku 5 - 6 podstránok, formulár, nejaká grafika, a ževraj im to mám poslať na mail. Najskôr to malo byť na hostingu ale nakoniec z neho vyliezlo toto.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0