Autor Zpráva
-Radek-eček-
Profil *
Mám problém s patičkou na webu ... neměl by to být problém quirk modu, zkoušel jsem to s "matrjoškou" i s tím moz-sizing-box ...



#zapati {
width: 564px;
height: auto;
float: left;
padding-left: 7px;
padding-right: 7px;
padding-top: 3px;
padding-bottom: 3px;
font-size:10pt;
color: #FFFFFF;
background: #03A62E;
-moz-box-sizing: border-box;
box-sizing: border-box;
border-bottom: 1px solid #000000;
}
-Radek-eček-
Profil *
tyjo to nikdo neví ?
Chamurappi
Profil
Reaguji na -Radek-eček-:
A ty bys snad na podkladě toho jednoho vypsaného selektoru a dvou vyfocených obrázků uměl najít řešení?
Vyrobím si prázdnou stránku, dám si tam <div id="zapati">, zkopíruju tam ten tvůj styl a koukám a koukám a koukám... uvidím zelený obdélník s bílým textem, černým okrajem a šířkou 564px. Problém předvedený na obrázcích nevidím. Překvapivě.
Gisen
Profil
clear:both
RPG
Profil
Gisen
Hádám, že v tomhle problém nebude.
-Radek-eček-
Je možné, že nastavuješ okraje odstavcům a proto to zlobí? Samozřejmě za předpokladu, že je text v patičce je odstavcem (<p></p>).
Je to skutečně střelba naslepo, přilož všechny související styly.
-Radek-eček-
Profil *
Dobře prominte přidávám styly ...

#zapati {

width: 564px;
height: auto;
float: left;
padding-left: 7px;
padding-right: 7px;
padding-top: 3px;
padding-bottom: 3px;
font-size:10pt;
color: #FFFFFF;
background: #03A62E;
-moz-box-sizing: border-box;
box-sizing: border-box;
border-bottom: 1px solid #000000;
}

#zapati a {
text-decoration: none;
color: #FFFFFF;
}

#zapati a:hover {
text-decoration: underline;
}

.leva {
float:left;
width: 50%;
}
.prava {
float:right;
width: 50%;
text-align:right;
}


<div id="zapati">

<p class="leva">&copy; Copyright - Pod Dubovou sk&aacute;lou</p>
<p class="prava">Vytvořili v <a href="#">PeVat.com</a></p>
</div>
-Radek-eček-
Profil *
Chamurappi

Já jsem to nedokázal ani na podkladě celého webu.
-Radek-eček-
Profil *
Panebože lockněte to :D to je jasná chyba, nějak mi vypadlo nastavit margin: 0px; u tříd .leva . prava ... Omlouvám se že tu plním už tak plnou diskuzi.
RPG
Profil
-Radek-eček-
Nejlepším řešením je nastavovat hned na začátku css * {margin:0;padding:0;border:0;} a později všechny hodnoty nadefinovat sám.
(Nebo možná už zase ne? Někde jsem četl, že to není dobré – kvůli formulářům. Snad mne popřípadě někdo opraví.)
Railbot
Profil
(Nebo možná už zase ne? Někde jsem četl, že to není dobré – kvůli formulářům. Snad mne popřípadě někdo opraví.)
Samozřejmě resetovat, minimálně s vypsanými prvky (nadpisy, seznamy...). Takovou dobu se resetovalo a resetuje, formuláře bez problému a najednou, že by to nebylo správně? :) No jo. To je zase takový blábolení.
Školník
Profil
RPG Psal o tom DGX, koukni k němu.
RPG
Profil
Railbot
Viz. Školník.
Odkaz: http://www.dgx.cz/trine/item/jeste-dokonalejsi-stylovani-formularu#toc -resetovani-css
Railbot
Profil
RPG
Já to četl. A říkám tomu dál blábolení. Nikdy jsem s formuláři i při resetování neměl problém a vždycky nějak šlo docílit všecho, co bylo potřeba. Jediná vada na kráse je (chybějící) border u inputů v IE, to je fakt.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0