Autor Zpráva
Evžen
Profil *
Ahoj,

dělám na jednom projektu a reším problém, zda otvírat ci neotvírat některé stránky do nového okna. Koukněte se prosím na tyto 2 weby:

http://sprace.seznam.cz/index.fcgi?a=list&branch_ID*=50&offer_age=30&k eyword=
http://www.jobs.cz/lokality/index_db.php3

a v obou pripadech kliknete na nejakou nabídku práce. Zajímá mě, zda se vám zamlouvá způsob otvírání detailu nabídky do nového okna u sprace? Sice o tom uz bylo hodne napsano, ale myslite si, ze ma smysl otvirat detail nabidky do stejneho okna (jako na jobs.cz) na ukor ztraty navigace webu?

Díky za vaše názory
Petra
Profil
Té chybějící navigace je sice trochu škoda, ale chybět tam taky nemusí. Právě u takovýchhle věcí jako je nabídka práce nebo inzerce a tak strašně nemám ráda tyhle javascriptový okýnka. Protože většinou nenajdu to co hledám, ale najdu něco co hledá můj kámoš nebo on najde co hledám já a teď si to musíme nějak poslat. V případě sprace to pak dopadne "mám pro tebe super věc, na tom odkaze co posílám je to v tuhle chvíli asi tak 15. odkaz odshora..." :-)
Ba2s
Profil
Čas pro kompromis, hlavní odkaz nedávej do nového okna, nech ho jak je. A vedle něj dej nějaký znak či text (podobně jako u nějakých katalogů) který odkazuje do novhé okna. Je to nejlepší způsob, takhle si aspoň návštěvníci vyberou... ;)
Yuhů
Profil
Otevírání nových oken je velmi špatné. Vede to akorát k matení.

Důvod, proč to tak je, je myslím historický. Pokud vím, tak tyhle "pracovní servery" otevíraly odkazy javascriptem do nového (schválně složitě rámovaného) okna jenom proto, aby uživateli zatloukly, že ty nabídky práce ve skutečnosti nebyly na jejich serveru. To se přeneslo do nových verzí, dle mého názoru zcela chybně a zbytečně, i když jsou už nabídky na tomtéž serveru.

Na jobs.cz už to koukám mají správně. Nebo je to jenom tím, že tam lezu Operou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0