Autor Zpráva
xman
Profil
Zdravim, chcel by som sa spytať na váš názor, ktorý z dvoch eshopov Zen Cart a osCommerce je lepší.

Ide mi hlavne o to aby mal eshop dost modulov, pripadne aby sa dali do neho dorábať aj vlastné funkcie, dalej by sa hodila viacjazyčná administracia ( dobre by bolo ak by mal aj svk jazyk, prip. cz ).
Ďalej aby sa dal veľmi dobre upravovať vzhlad obchodu.

Neviem ktory z týchto dvoch si vybrať, administracie vyzerajú dosť podobne u oboch, takže mi ide o názor tých ktorý majú nejaké tie skuúsenosti s prevádzkovaním obchodu. Nenapíšem vám čo presne od eshopu očakávam pretože to ešte sám neviem ;) ale zrejme všetko potrebné pre chod moderného obchodu v dnešnej dobe ( tlač faktur do pdf, seo url, import/export, ceny s / bez DPH.. )

Vopred Ďakujem za každý váš názor
Madenio
Profil
Ja mam niekolkorocne skusenosti s OC a nemal som s nim ziadne problemy. Velmi sa mi paci najma templateovaci system, ku ktoremu si mozes napisat akykolvek design a prostrednictvom premennych len dodas vystupy kodu.

To co pises tam vsetko je okrem toho generovania PDF faktur, ale na to je pridavny modul.
Okrem ineho v tych moduloch najdes takmer vsetko naco si zmyslis, takze nie je problem nieco pridat a takisto ani si nieco priprogramovat.
Dalsou vyhodou je to, ze cely kod nema nejake security bugy.
Opytaj sa kludne co potrebujes vediet, odpoviem.
xman
Profil
ok, nainštalujem obidva a uvidim ktory sa mi bude pozdávať viacej, kde nájdem moduly do osCommerce?
Madenio
Profil
http://www.oscommerce.com/community/contributions
xman
Profil
Super diky moc Madenio, vyzera ze ten osCommerce bude lepsie riesenie, ma to aj viacej modulova a celkovo sa mi to paci viacej. Este by som potreboval vediet ako spravim to ze mam ho v adresari /eshop, lenze on sa spusta az cez tie podadresare /catalog atd, a ked to bude na webe tak nechcem aby to bolo ako www.nieco.sk/catalog ale priamo www.nieco.sk a tam bude ten eshop, ako sa to da vyriešiť?
Madenio
Profil
no nebudes to uploadovat aj s tym adresarom "catalog" ale vsetko nakopirujes do root adresara pre tu domenu.

Dalej hlavne neuploaduj tam ten dalsi adresar co je k tomu, tusim "updates" sa vola alebo nieco tak, ten obsahuje jeden subor, ktory je deravy, to tam ani neuploaduj, aj tak su tam same hluposti.
oscommerce_sk
Profil *
jedine osc, to je moj favorit
xman
Profil
Ešte som sa chcel spytat, či je na internete niekde dobrý návod na tvorbu templatov, alebo ako jednoducho upravit dizajn, medzi tymi modulmi je aj nejaký Simple Template System

// a ako nastavim aby bola administracia pristupna iba cez heslo? nechapem preco sa tam teraz da dostat bez hesla
Madenio
Profil
jj bud si spravis vlastny design - ((X)HTML + CSS) a donho potom cez ten template system len naflakas obsah v /includes je taky vzorovy HTML kod
Dalej existuje mnoho free templatov pre oscomm kde sa to da pekne pozriet, co a ako sa pouziva
Alebo existuje aj dost platenych nadupanych designov, vacsinou do $ 100 a ten iba prihras a mas.

Co sa tyka adminu -> tam zial heslovanie nie je. Musis si to spravit cez .htaccess

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0