Autor Zpráva
heli
Profil *
objednávám doménu cz a eu. V názvu nesmí být podtržítko "_" ???

píše mi to vždy hlášku (zkoušela jsem několik společností):
"Doménové jméno může obsahovat pouze číslice, písmena a-z bez háčků a čárek a pomlčku "-".

Ale určitě už jsem viděla adresy s tímto znakem - podtržítkem. Nebo je to nové pravidlo?
Nebo víte, kde by mi "_" zaregistrovali? Díky. Heli
Petr Tichý
Profil
To nejde. Viděla si to možná v URL, ale ne v doménovém jméně. IMHO
Aleš Janda
Profil
Zkus jiné přípony než cz a eu. Třeba nějaké hodně exotické by to mohly povolit, ale nevím nevím ;-) Často se vyskytuje v URL, ale ne v názvu domény. Alespoň já jsem ho tedy neviděl.
quinux
Profil
heli
Máš nějaký opravdu dobrý důvod proč podtržítko? Podtržítka v URL jsou dost hloupý, protože pak se v odkazu mohou ztrácet (když je třeba podtržen) a to vede akorát k matení uživatele.
heli
Profil *
Máš nějaký opravdu dobrý důvod proč podtržítko?

zákazník si to přál, ale samotnou mi to překvapilo, že to nejde.
Takže podtržítko jsem mohla vidět asi jen v podobě např.: www.webik.cz/soubor_neco.html ?
heli
djlj
Profil
heli
Ne, podtržítko nemůžeš použít. Ale jak píše Aleš Janda, v některých zemích, kde je snad tuším i povolená diakritika (nebo to ještě nikde není? nesleduju to) by to mohlo jít.
koudi
Profil
heli
Přesně tak.
japlavaren
Profil
z pohladu SEO sa podtrzitka nedoporucuju:
napr google url ako ...subor_neco vydi ako "suborneco" kdezto
subor-neco vydi ako dve slova tj asi ako "subor neco"
Aleš Janda
Profil
djlj: Domény s diakritikou jsou už realitou, zatím (naštěstí?) jen v cizině, např. v Německu: www.böhm.de
Gekon
Profil
Aleš Janda
Ano, naštěstí. Bude to takový bordel, že zase budem mít s koudim nad čím debatovat u piva:)
koudi
Profil
Gekon
Ano, naštěstí. Bude to takový bordel, že zase budem mít s koudim nad čím debatovat u piva:)
Ježkovy voči...až to zavedou, to jich zase padne :)
Bubák
Profil
Pokud mě nikdo nepředběhne, zaregistruji si www.sеznаm.cz
Mistr
Profil
heli
A měj na paměti i to, že lidé na podtržítka nejsou zvyklí. Pomlčky ještě možná, ale podtržítka nikoliv. Proto spíš budou ťukat adresu www.moje-stranky.cz než www.moje_stranky.cz.
Plaváček
Profil
heli

Viz pravidla pro tvorbu českých domén:

- doménové jméno může obsahovat pouze znaky [a-z,0-9,-]
- délka doménového jména je nejvýše 63 znaků;
- doménové jméno nesmí začínat, ani končit znakem "-";
- doménové jméno nesmí obsahovat dva znaky "-" za sebou

U zahraničních domén se pravidla budou lišit nevýznamně, ale pokud vím, v doménovém jménu podtržítko být nesmí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0