Autor Zpráva
ajama
formátování
ajama
Prosím o radu. Potřebuji přeformátovat fota, které bych chtěla uložit na webové stránky. Bohužel se mi nedaří. Potřebuji formát JPEG. Nevím si rady. Fotografie mám uložené v Dokumentech pod obrázky. Díky všem za odpověď.
Mistr
ajama
Co si představuješ pod přeformátováním? Změnu velikosti? Změnu typu souboru (tedy změnu koncovky)?
ajama
O Velikost mi nejde. Jde mi o změnu typu souboru. Díky
Petr Tichý
Stáhni si program Irfanview, otevři jím obrázek, obrázek ulož a při ukládání si vyber formát a kompesi dle gusta.
ajama
Děkuji Petrovi za radu :-) Mimochodem stejného jména byl můj spolužák z OA.......
ajama
Formátování do JPEG se podařilo (mj banální věc) Ale mám jiný problém :-) s příponou bmp, a stále se mi nedaři obrázky vložit na web. Jde s tím něco udělat??? Předem díky
Mistr
ajama
Dáváš na web obrázky ve formě BMP?

Nedávej, jsou příliš objemné a dlouho se pak stahují. Když už jsme u těch nefungujících obrázků, mrkni na specializovanou stránku o zlobících obrázcích.
tajny spion
Dáváš na web obrázky ve formě BMP?
Obrazky .bmp se na webu ostatnim uzivatelum nezobrazi... pouzij .gif .png nebo .jpg
Bubák
Obrazky .bmp se na webu ostatnim uzivatelum nezobrazi...
Ale zobrazí.
bures
Doplním Bubáka starším, ale pořád platným odkazem http://blog.converter.cz/index.php?p=360 - to ale nemění nic na tom, že BMP není vhodné pro použití na webových stránkách.
ajama
Děkuji mistrovi, spionovi a dalším. Jen mám ještě dotaz. Když zmenšuji fota přes IrfanWiew, automaticky se mi tam nastaví přípona bmp, jak ji změním???? Děkuji předem za mé dotazy, které pro vás určitě jsou banalitou!!!! Díky Äja
Bubák
Zmenšuješ fota jednotlivě, nebo dávkově?
ajama
jednotlivě
Bubák
Po zmenšení obrázku klepnu na ikonku diskety (Uložit jako...) a v roletce "Uložit jako typ" vyberu "JPG - JPEG soubory".
ajama
Bubáku díky :-) Jednoduché jak facka!!!!

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: