Autor Zpráva
manyk
Zdarvím, potřeboval bych vědět, když se ve flashy odkazuji tlačítkém na obrázek (getURL("http://www.xxxxx.xx/xxxxx.jpg", "_blank"), tak se mi otevře v novém okně, ALE nová stránka má bílý podklad a já bych tam potřeboval právě jinou barvu a další problém, velikost stránky se přizpůsobuje webu, ze kterého jsem se odkázal (např.800x600) a obrázek má 1200x900. Jak tedy udělat, aby se velikost přizpůsobila obrázku?? Díky moc..
Trejpa
manyk
nová stránka má bílý podklad a já bych tam potřeboval právě jinou barvu
Bílý podklad je výchozí nastavení prohlížečů a jediný, kdo to může změnit, je sám uživatel v nastavení prohlížeče, ne ty jako autor. Pokud potřebuješ obarvit pozadí pod obrázkem, nezbude ti nic jiného, než každý obrázek otevírat ve stránce (HTML) s definovanou barvou pozadí.

Jak tedy udělat, aby se velikost přizpůsobila obrázku??
JavaScriptem. Ale IMHO je to zbytečné, prohlížeče umí obrázek zmenšit na velikost okna.
manyk
Trejpa: děkuji za radu..
Jinak obrázek se přizpůsobuje oknu, ale chtěl bych, aby to bylo právě napoak (okno podřízeo obrázku). Co mám tedy udělat?
manyk
Když tedy každy obrázek bude samostatný .html, tak to nebudu potřebovat?
Trejpa
manyk
(okno podřízeo obrázku). Co mám tedy udělat?
Za předpokladu znalosti rozměrů obrázku (možná to lze detekovat, nevím) lze měnit velikost okna JavaScriptem, obvykle se to dělá asi takto:
<body onload="window.resizeTo(800,600)">

Ale já bych to nedělal. Za uživatele můžu říct, že je nechutné, když si autor stránky myslí, že ví lépe než já, jak chci mít velké okno prohlížeče a překrývá mi okna jiných aplikací. Takové stránky hodně rychle opouštím.

Když tedy každy obrázek bude samostatný .html, tak to nebudu potřebovat?
Nechápu, co tím myslíš. Do každé html stránky se ten obrázek stejně musí načíst, tentokrát se už však nebude přizpůsobovat velikosti okna, ale originální velikosti obrázku (výchozí), případně tebou definované přesné velikosti v definici obrázku v html kódu.
manyk
No šlo mi o to, že mám na stránkách malé náhledy renderů, a když na ně uživatel klikne, aby se zobrazily v plné originální velikosti, proto jsem to chtěl.. a to, že bude obrázek samostatným html. , no myslel jsem tím,
že pro každý obrázek vytvořím html stránku s barvou podkladu, jaký chci (jak jsi psal), ale vše, co jsem potřeboval vědět jsi mi tady zodpověděl, takže ještě jednou moc děkuji, pomohlo mi to.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: