Autor Zpráva
Casey_R
Profil *
Zdravím všechny. Dělám (no momentálně spíše nedělám) na překladu webu s návody pro úpravu digitálních fotografií v GIMPu. Udělal jsem si nějaký ten návrh a začal překládat. Když jsem se však dostal k tomu, že jsem začal vytvářet v levém sloupci podmenu pomocí seznamů, v němž by měli být odkazy na jednotlivé návody, dostavil se jeden nepříjemný problém. Ve Firefoxu a Opeře se vše zobrazí korektně, ale při zobrazení v IE6 se mi celá sestava prakticky rozpadne. Zatímco stránka se stručným obsahem všech návodů se zobrazí korektně ve všech prohlížečích, tak stránky ve kterých je vloženo v levém sloupci podmenu pomocí seznamu se roztáhne o na dvojnásobek šířky a zajede pod střední sloupec s hlavním textem. Navíc se mi pravý sloupec přesune přímo pod ten levý. Nevým čím to může být. Už jsem zkoušel všechno možné a nic. Navíc je zajímavé, že to samé (s tím pravým sloupcem) mi to dělá i s úvodní stránkou, ale až po nahrání na web. Přitom pokud tuto stránku prohlížím u sebe, tak mi to nedělá. Při přímém prohlížení z disku mi to dělá jen u těch stránek, kde je to podmenu. Navíc všechny stránky vyházejí z jedné, kdy jsou vlastně jen kopií té předchozí a je změněn obsah. Hodiny jsem strávil prohledáváním zdejší diskuse, ale řešení jsem tu nenašel. Takže budu rád, jestli mi s tím někdo pomůže. Určitě to bude nějaká stupidní chyba, ale nemůžu přijít nato v čem. Aby jste mohli posoudit, tak stránky jsou tady.

P. S.: Zatím jsou funkční jen první dva návody, "Jak odstranit červené oči" a "Převod barevného obrázku na černobílý". Po kliknutí na tyto odkazy dojde k přechodu na stránku s vlastním návodem a to je ta stránka s tím problémovým seznamem. Budu vděčný za každou radu.
KZLA
Profil *
<!--[if IE 6]> <link rel="stylesheet" href="stylIE6.css" type="text/css" /> <![endif]-->

zkus to smazat
Casey_R
Profil *
Tu podmínku jsem zkusil smazat už dříve, ale tím to není. Jde o to, že tam mám odladěny veškeré odchylky pro IE6. Tzn. position fixed, je tam změněno na absolute a případně jsou upraveny jednotky, pokud docházelo k posunu jednotlivých prvků. Navíc bez tohoto se mi návrh v IE6 totálně rozpadl. Jinak problém přetrvává. Zatím jsem ho vyřešil tak, že jsem zrušil odmenu formou seznamu a to co má být jako podmenu jsem dal do jednoho odstavce a pro ten jsem vytvořil samostatné pravidlo stylu, které jej umísťuje tam kam patří. Takže problém bude skoro na devedesát procent v nějaké chybné interpretaci toho seznamu IE6. Když jsem to totiž předělal tak jak jsem popsal výše, tak se najednou vše zobrazilo správně. Zatím nechám na webu tu původní špatně se zobrazující verzi (stejně ten překlad nemám ještě zdaleka hotový) a pokud by někoho ještě napadlo čím to může být, tak ať dá vědět. byl bych rád, kdyby se zjistilo co to dělá, protože přece normálně se podmenu pomocí seznamů dělají. Jsem zvědavý, jestli někdo na to přijde. Protože jak to vypadá, s něčím takovým se zatím asi nikdo nesetkal.
Casey_R
Profil *
Ještě jeden postřeh, který jsem učinil při řešení tohoto problému. Jak už jsem napsal, zatím jsem si problém vyřeši jinou cestou. Zajímavé však je, že když jsem podmenu místo do tagu <ul>, uzavřel do zastaralého tagu <menu>, problém taktéž zmizel. Protože je však tento tag zastaralý, přikročil jsem k řešení posaném víše.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: