Autor Zpráva
Frames
Profil *
Dobrý den,
Mám problém s rámy.Teprve je zkouším a to podle
<html>
<head>
<title>Nadpis mého webu</title>
</head>
<frameset cols="150,*">
<frame name="left" src="leva_cast.html">
<frame name="main" src="uvodni_cast.html">
</frameset>
<body>tato stranka vyzaduje frames..vas prohlizec je nepodporuje</body>
</html>

Postupuju tak že vytvořím soubory leva_cast.html a uvodni_cast.html pak vytvořím ještě soubor frames.html a do něho ten kod vložím.dam uložit a v NVUčku vidím pouze ten nápis tato stranka....to same i v náhledu jak v mozile tak v IE.Opravdu nevím jak dál když se podívám zpětně do kodu tak tam chybí celá část frameset.Prostě to ignoruje jaky bych tam nic nenapsal...co s tím ?(ano,vím frames jsou špatné.frames jsou na prd)
Casey_R
Profil *
Jako uživatel NVU Ti řeknu jedno. NVU nepodporuje rámy. Je to dobrý software pro začátečníky a pokud člověk občas sáhne i do kódu a opraví určité věci, tak jdou z toho dostat solidní stránky. Ale jak říkám rámy nepodporuje a vzhledem k tomu, že se moc nedoporučuje rámy používat, tak já jsem šel osobně jinou cestou. Komplet jsem si to udělal pomocí CSS pozicování. Doporučuji Ti, pokud hodláš zůstat (zatím) u NVU, tak se na rámy opravdu vykašli. A nebo si je budeš muset dodělat v něčem jiném. Třeba v PSPadu.
Mistr
Profil
Frames
Důvod může být ten, který uvádí Casey_R. Já osobně NVU neznám, nepracoval jsem s ním. Zkus sem když tak napsat kódy těch tří stránek, které jsi vytvořil. Zatím to ovšem vypadá, že jsi postupoval správně.
Casey_R
Profil *
Schválně jsem teď ještě prohledal fórum o NVU na CZilla.cz jestli jsem se náhodou nespletl, ale měl jsem pravdu. NVU nepodporuje práci s rámy. Vysvětlení je možné najít v tomto příspěvku na výše uvedeném fóru. Taky je zde odkaz, na anglicky psané stránky, kde se daný problém popisuje a jeho náhrada. Musím však upozornit, že nahrazení rámů lze dle mnou získaných znalostí provést pouze použitím CSS vlastnosti position: fixed. Musím však upozornit, že ačkoliv je to výborná vlastnost, tak skrývá jedno nepříjemné úskalí. Není podporována v IE6 a ten ji vyhodnocuje všelijak. Někdy ji vyhodnotí jako vlastnost position: static, ale někdy se taky chová jako by třída nebo ID s touto vlastností nebylo vůbec definováno. Ten druhý případ se týká hlavně složitějších konstrukcí. Já to osobně řeším tak, že jsem si soubor se stylem okopíroval a nazval jej jako stylIE6.css, všechny vlastnosti position: fixed přepsal na position: absolute a vymazal z něj všechny třídy a ID které jsou obsaženy i v původním souboru se styly a nebylo je třeba měnit. Tento soubor (stylIE6.css) jsem pak vložil do podmíněného komentáře, takže IE6 si najde svůj styl, zobrazí stránku správně a ostatní prohlížeče to ignorují. Pokud však chceš, aby se i v IE6 zobrazovaly stránky tak jako ve FF nebo Opeře, tak lze vlastnost position: fixed simulovat pomocí chyby v IE6. Návod jak to udělat je tady. Já sám jsem toto řešení nakonec nepoužil, protože se mi jej nějak nepodařilo aplikovat na můj návrh a vzhledem k tomu, že nemám moc času na to abych hledal chybu, tak jsem to vyřešil tak jak jsem uvedl výše. Myslím, že řešení jsem Ti nabídl už více než dost, tak si stačí už jen vybrat. Více už asi k tomu napsat nejde.
Frames
Profil *
Dobrý den,
Tak to jste mě moc nepotěšily ale každopádně děkuji všem za vyřešení problému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0