Autor Zpráva
markett
Profil
Hezký den, mám následující problém. Vytvářím stránku, jejíž pozadí je obrázek, který není možné opakovat, ani jinak natahovat. V rozlišení 800x600 je vše v pořádku, ale stačí, abych si zapnula oblíbené nebo změnila rozlišení a jak mi předtím vše zapadalo hezky do pozadí, tak teď se všechno rozjede úplně jinam. Asi víte o čem mluvím, jen neumím odborně nazvat, co to vlastně potřebuji. Zkrátka, aby se text vůči pozadí zobrazil vždy stejně. Moc díky za případnou odpověď. Markett
Wojt@
Profil *
dej sem prosím odkaz na tu stránku nebo napiš aspoň adresu.
Viktor Roštík
Profil
Napadlo mně, že kdyby se to pozadí udělálo jako
<p style="backgroun-image: url(adresa)">

tak by to mohlo jít, ale musel bych vidět zdroják, jelikož když se do toho plete <span> tak to někdy vypadá hrozně.

EDIT:A v dnešní době bych nedělal stránku na rozlišení 800x600 ale na 1024x768.
loleq
Profil
Viktor Roštík
A v dnešní době bych nedělal stránku na rozlišení 800x600 ale na 1024x768.

A to proč ? Spousta lidí ho ještě používá, já převážně také. Je dobré když stránky vypadají dobře ve všech rozlišeních, sotva bude někdo přepínat rozlišení, když na stránce uvidí text jako: "Optimalizováno prorozlišení 10024x768". Já bych to tedy neudělal.
Viktor Roštík
Profil
loleq
No 10024 by vypadalo divně, ale jeden nejmenovaný server, hodně oblíbený má (mněl) vespod stránky odkaz na statistiky toplist.Zaznamenaných lidí bylo 52 myslim, ale jen 2 mněli 800x600 ale zbytek 1024x768. Teď my řekni, pro jaké rozlišení se rozhodneš teď, 2 nebo 50....
Fantomasmag
Profil
Viktor Roštík
To je hodně relativní. Třeba na jednom mým webu podle Google Analytics chodí lidi, kde má 800x600 zhluba 30% návštěvníků. Takže bych to rozlišení ještě nezatracoval. Navíc ani lidi co mají 1024x768 a víc většinou taky neprohlíží web ve fullscreenu ale v okně.
J
Profil *
Viktor Roštík: rozlišení je jedna věc, co má člověk opravdu před očima je druhá. Tím chci říct, že když obvykle mívám na ploše otevřená min. 2 - 3 okna a z každého chci vidět to hlavní zároveň, k tomu stále mít před sebou kus plochy s nejčastěji používanými ikonkami volný... tak 800x600 nebo pružný je fajn.
www_lolec_cz
Profil
Ale zpět k dotazu. Nemyslím si, že je moudré mít jeden jediný obrázek na fullscreen pozadí a na něm plácnutý text. Ale budiž. Teď se pokusím o co nejjednodušší příklad. Předpokládám, že uživatelka nemá znalost CSS. Proto v kódu stránky, tam kde je <body background="nejaky-obrazek.jpg"> změníme na <body style="background: url(nejaky-obrazek.jpg) no-repeat; width: 800px; height: 600px;">

*** Reklama vymazána ***

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0