Autor Zpráva
Ruza
Profil *
Potrebovala bych poradit jak umistit na vlastni domenu soubor s fotkama tak, aby se nekdo jiny mohl kouknout na jednotlive fotky a ty co se mu libi tak si ulozit. Diky
Yuhů
Profil
jasně. Pár poznámek:

* možná nepotřebuješ vlastní doménu. Stačila by ti asi vlastní adresa, ne? Zaregistruj se na nějakém freewebu, tam dostaneš prostor zdarma. Dostaneš zároveň údaje o tom, jak se tam přihlašovat.

* pak si musíš na vlastním počítači (na disku) vytvořit soubory s fotogalerií. Takže ne jeden soubor, ale hodně souborů. Většinou je to uložené v jednom adresáři. Ty soubory jsou jednak vlastní obrázky (většinou soubory s příponou .jpg) a za druhé to jsou html stránky (soubory s příponou htm nebo html). Ty soubory htm nebo html můžeš udělat dvěma způsoby:

1. naťukat si je ručně v jazyce html nebo v nějakém editoru (v nouzi Word, ale nedoporučuju).
2. použiješ nějaký prográmek na tvorbu fotogalerie. Pár odkazů najdeš v jiné větvi této diskuse:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=50 6
To jsou programy, kterým předhodíš fotky a ony ti samy vytvoří HTML soubory.

* Až to všechno vytvoříš a bude ti to fungovat na disku, nahraješ to na server přes nějaký FTP program. Pak to bude fungovat na serveru na té adrese.

* Pak všem prozradíš adresu. Kdo vidí fotku, může si ji i stáhnout.


* Jestliže se ti to všechno zdá strašně složité, tak se třeba zaregistruj na www.album.cz a ty fotky nahraj tam. Není to taková legrace, ale možná to bude fungovat taky.
Ruza
Profil *
Mě se to nezdá složité - mám svůj web už docela dlouho - tak rok viz www.hafani.com . Má sice plno much - hlavně grafických ale jinak si myslím není tak špatný na to že ho dělá laik. Ale vím že kamarádky známý mi dával fotky přes ftp na web a já si mohla vyhledávat jednu po druhý a ukládat si ty co jsem potřebovala. Teď bych potřebovala udělat to samý akorát nevím jak. Problém je v tom že pokud budu dělat klasickou galerku v programu, vždycky mi to ty fotky zmenší a já potrebuju originál velikost. Psát to ručně se mi nechce, je to celá 128MB karta :( Pokud někdo víte o programu který mi fotky nechá v originálu a udělá úvodní stránku s odkazy na fotky budu ráda za odkaz.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0