Autor Zpráva
Mara
Profil *
Mám problém,
nevím, jak mám vypsat data z mysql
podle toho, jak jsem se díval na netu, tak by to mělo být nějak takhle:
...
$vypis=mysql_query("SELECT * FROM smeny ORDER BY jmeno LIMIT 0, 50");
while ($row = mysql_fetch_array($vypis)) {
$jmeno=$row["jmeno"];
$datum=$row["datum"];
$smena=$row["smena"];
}
echo $jmeno.", ".$datum.", ".$smena;
...

ale když to projedu prohlížečem, tak mi to vypíše:
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource...
Řekl bych, že je špatně proměnná $vypis, ale nevim v čem. Can you help me pls??
temistokles
Profil
$vypis=mysql_query("SELECT * FROM smeny ORDER BY jmeno LIMIT 0, 50") or die(mysql_error());

Čo to vypíše? Pravdepodobne nemáš danú štruktúru databázy, ako predpokladáš.
DJ Miky
Profil
Can you help me pls??
Yeah, maybe.

Zřejmě máš chybu v SQL dotazu (neexistující tabulka, sloupec) nebo ti dotaz nic nevrátí.
Obal všechno po dotazu do podmínky:

$vypis=mysql_query("SELECT * FROM smeny ORDER BY jmeno LIMIT 0, 50");
if(mysql_num_rows($vypis)) {
...
}

A přiřazování výsledků do stále stejných proměnných bude mít za následek vypsání jen posledního řádku výsledku.
Mara
Profil *
$vypis=mysql_query("SELECT * FROM smeny ORDER BY jmeno LIMIT 0, 50") or die(mysql_error());
vypsalo
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource
nightfish
Profil
$vypis=mysql_query("SELECT * FROM smeny ORDER BY jmeno LIMIT 0, 50") or die(mysql_error());
vypsalo
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource

v tom případě to tu chybu dělá někde jinde, protože na uvedeném místě mysql_num_rows() nepoužíváš...
takže to s tím or die(mysql_error()); dej k mysql_query "nad" místo, uvedené v té chybové hlášce
Mara
Profil *
jo už to frčí jupíííííííííííííííííí, díky všem, nakonec to bylo tím, že jsem neměl vytvořenou TABLE, protože úplně na začátku scriptu jsem zapomněl smazat DROP TABLE:D Vždycky za to můžou ty nejstupidnější věci

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0