Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Potřeboval bych vytvořit DIV, který by blikal, resp. měnil barvu... v časových intervalech 2 s přepínal barvu pozadí z červené na bílou.
Jak na to?
DJ Miky
Profil
Šlo by to JavaScriptem, ale nedělej to, akorát to otravuje uživatele...


<div id="blikaci" style="background-color:#F88;">text</div>

<script type="text/javascript">
function zmenit() {
obj=document.getElementById('blikaci');
if(obj.style.backgroundColor=='#F88') obj.style.backgroundColor='#FFF';
else obj.style.backgroundColor='#F88';
}
var interval=window.setInterval('zmenit()',2000);
</script>
MilanJ
Profil
DJ Miky
Díky za radu. Napadla mě ještě jedna věc, a to použít na pozadí DIVu blikající GIF. Máš samozřejmě pravdu, že to otravuje uživatele, ale já to zákazníkovi říkal několikrát, trvá na svém.:)
Railbot
Profil
v časových intervalech 2 s přepínal barvu pozadí z červené na bílou.
A toto někdo chce na své prezentaci? Klobouk dolů, to chce odvahu :)
Kcko
Profil
Railbote, jsou lide, kteri jsou radi za to, ze umeji naklikat www.seznam.cz
Je pak velice tezke rozmluvit klientovi aspon polovinu techto nesmyslu, ktere nutne chce mit na svem webu.
Railbot
Profil
Kcko, neznám případ, kdy by takovou kardinální blbost nešlo komukoli rozmluvit. Stačí vše přepočítávat na peníze a na to slyší každý. Každopádně je to i svědomí autora, že vůbec něco takového chce dělat, styděl bych se za to.
HeWeR
Profil
Railbot
neznám případ, kdy by takovou kardinální blbost nešlo komukoli rozmluvit.
Já ano. Asi měsíc nazpět klient chtěl, ať udělám web s pomocí rámů. Nenechal si to vymluvit ani zázračnýme slovíčkama typu: SEO, použitelnost a přístupnost.

Stačí vše přepočítávat na peníze a na to slyší každý.
A o to jde :-) Ten web jsem mu udělal, peníze mám doma (je pravda, že do referencí si ho nedám).

Je mi jasné, že kdybych ten web neudělal já, tak udělá jeho synovec/syn/babička (i s rámcema).
www_lolec_cz
Profil
Já bych to řešil tím blikajícím gifem 1x1 pixelů na pozadí.
Avšak také zastávám názor, že tohle radši na stránky nedávat. Holt někteří zákazníci mají svoji hlavu :-) Bohužel také existuje spousta "jakožetvůrců", kteří tyhle hrůzy (o rámech už snad radši ani nemluvím) ještě dnes na stránky svým klientům cpou a nechávají si je draze platit. A pak to tak dopadne, že někdo něco někde viděl a teď ty blikátka chce mít i u sebe :-)

*** Reklama vymazána ***

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0