Autor Zpráva
Smety
Profil *
Zdravím, vím že to sem nepatří, ale mám problém s WiFi PROFI 5Ghz, ve smlouvě mám napsanou veřejnou IP adresu
77.104.247.xxx (misto xxx jsou cisla).
Chci sdilet soubory na internetu, ale jsem za NATem.
Slyšel jsem od známého že provider musí nastavit porty 21 (pro FTP) a 80 (pro web) na forward na můj PC,
ale podle mne by to mělo jít automaticky když mám veřejnou IP ne?
Díky všem.
fikus
Profil *
Předpokládám, že máš u sebe nějaký wifi router s integrovaným firewallem, v čí je správě, ve tvojí nebo ho spravuje provider? Pokud k němu máš přístup (což by si mít měl) tak si potřebná pravidla pro překlad (NAT) můžeš nastavit ty sám. To že máš veřejnou IP automaticky neznamená, že se ti každý může rovnou courat po tvém pc, ale to, že si to můžeš nastavit;)
fikus
Profil *
tedy v tvém případě se bude jednat spíš o NApT (překlad portů), než klasický NAT (překlad adres).
Smety
Profil *
Router spravuje provider, mám přidělenou IP adresu veřejnou.
Smety
Profil *
Takhle dá se to otestovat zda mi ty porty směřují na PC, nebo se to dá zjistit pouze u providdera.
fikus
Profil *
otestovat to lze z jiného připojení k inetu v přikazovém řádku :>telnet tvoje_ip cislo_portu Ale pokud ten překlad k tobě nikdo nenanstavoval tak je zbytečné to zkoušet, protože to určitě povoleno nebude, je to pro tvou vlastní bezpečnost. Jinak si myslím, že na ten router, který je u tebe, by si měl mít přístup sám.
Smety
Profil *
No router ani nemám, kabelk je sveden z antény do PC žádná krabička (mimo redukce) tam nejni.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0