Autor Zpráva
Ford
Profil *
Zdravim. Mam problem, ktery spociva v tom, ze kdyz spustim pripoj.php ve webovem prohlizeci, hlasi to chybu na nasledujicim radku :

$pripoj = @mysql_connect("localhost","root","*****") or die ("Chyba na radku : ".__line__.".");

MySQL lze pritom bez problemu spustit a prihlasit se spustenim mysql.exe => heslo by melo byt v poradku. localhost be mel taky fungovat a defaultni jmeno je prece "root". Nenapada nekoho kde je chyba? Moje MySQL verze je 5.0.45.
bukaj
Profil
Docela by se hodilo, kdybys taky napsal, co to hlásí za chybu...
Ale ať něco poradím, tak:
--- dej pryč od mysql_connect operátor ticha (@)
--- nevím, jestsli je definovaná konstanta s názvem __line__ zkus __LINE__
Ford
Profil *
Zde je chybova hlaska:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061) in
C:devwwwpridat.php on line 8

Neni to cislo (10061) nejaky port a mozna taky ta chyba? Treba ho nejak blokuju..
bukaj
Profil
Neni to cislo (10061) nejaky port a mozna taky ta chyba? Treba ho nejak blokuju..
Imho je to číslo chyby. Může to být například zapnutým firewallem. Zkus localhost nahradit za 127.0.0.1. Ujisti se, že MySQL server opravdu běží.
nightfish
Profil
jinak mysql ve standardní instalaci běží na portu 3306
Ford
Profil *
Firewall vypnutý = nic se nezměnilo. Nahrazení localhostu za 127.0.0.1 také nemá efekt. Musí to ale být nějaká hodně známá chyba, na seznamu i na googlu je toho "Can't connect ... (10061)" spoustu.
nightfish
Profil
Ford
většinou to píše, když mysqld neběží...
máš v běžících procesech mysqld-nt.exe?
běží služba mysql?
Martin Tiršel
Profil
Lahke overenie spravis z prikazoveho riadku:

telnet localhost 3306


ak ti to zhltne, tak by mysql mala byt v poriadku, ak nie, tak sa uisti, ci DB vobec bezi alebo ci ti to neblokuje firewall
Ford
Profil *
Proces mysqld-nt.exe běží v task manageru.

Příkaz telnet localhost 3306 to 'nezhltlo' -- Nelze navázat spojení s hostitelem na portu 3306. Podotýkám že FW je stále vypnutý.
Ford
Profil *
Právě jsem zjistil že ten port na který js MySQL nastavená je 3309, nikoliv 3306. Zkusil jsem tedy telnet localhost 3309 a tentokrát to 'zhltlo'.
Ford
Profil *
Dokáže z toho někdo vyvodit nějaký závěr?
nightfish
Profil
Dokáže z toho někdo vyvodit nějaký závěr?
ano
do svého skriptu místo localhost dej localhost:3309
a nebo změň konfiguraci mysql serveru, aby startoval na regulérní 3306
Ford
Profil *
Problém vyřešen, děkuji všem co mi poradili.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0