Autor Zpráva
kla
Profil
je mozne konfigurovat iframe pri scrolling auto alebo yes aby sa lista umiestnila na okraj strany a nie na okraj iframe?
Lukáš Potěšil
Profil
Nejde, posuvník a jeho definice se vztahuje k iframe nikoliv k celé stránce (body). Více info W3C docs.
kla
Profil
dakujem. aj ked prilis si ma nepotesil.
Lukáš Potěšil
Profil
Já vím, nepotěšil :-) Ale dám ti jeden tip: CSS.
kla
Profil
ospravedlnujem sa za moju nevedomost: nerozumiem, mozem nejako vyriesit tuto temu konfiguraciou v CSS ?
Lukáš Potěšil
Profil
Můžeš sem dát kód nebo odkaz, ať se mám čeho chytit? V CSS to jde jen v určitých případech, v jiných naopak pomocí js. Zkusím pomoci.
kla
Profil
Ďakujem;

sú to dva stĺpce, ľavý funhuje v princípe ako menu, v pravom informácie. Keďže sú súbory s informáciami rôznej dĺžky, ak by somnastavil ľavému iframe výšku na najvačší z nich, bez skrolovania, v pri krátkych informáciách by zostalo pod nimi veľa prázdneho miesta, preto zrejme potrebujem mať nastavené scroll, ale v tom prípade je scrollovacoia lišta hneď vedľa iframu.
Iframy sú vložené do table. /Etikety Div sa práve učím používať./


<body>
<table width="100%">
<tr>
<td width="50%" align="center" valign="top"><iframe src="../../menu.htm" width="300" height="1000" scrolling="No" frameborder="0" allowtransparency="1"></iframe></td>
<td width="50%" align="center" valign="top"><iframe src="04BEL/01.htm" width="350" height="600" scrolling="Yes" frameborder="0" allowtransparency="1"></iframe></td>
</tr>
</table>
<table width="100%">
<tr>
<td width="50%" align="center" valign="top"><iframe src="../../menu.htm" width="300" height="700" scrolling="No" frameborder="0" allowtransparency="1"></iframe></td>
<td width="50%" align="center" valign="top">&nbsp;</td>
</tr>
</table>
</body>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0