Autor Zpráva
L
Profil *
Prosim potřebuju poradit. Jak mam udělat, abych se na mym webu neměnilo URL(např: www.zelenac.cz/about.html) a bylo by tam jen www.zelenac.cz a přesto by sem byl v rubrice about. Kdyžtak se podívejte jako příklad na www.skating-ub.wz.cz. Tam se jim to URL nemění. Např: www.skating-ub.wz.cz/about.html. Tam mají pořád jen http://www.skating-ub.wz.cz at du do jakékolif rubriky. Prosím nevíte někdo jak todle mam udělat v Dreamveaweru? Díky za odpověď!
Str4wberry
Profil
L
Tam se jim to URL nemění, protože se obsah načítá do iframu. Rozhodně nedoporučuji.
http://www.jakpsatweb.cz/iframe.html
L
Profil *
Díky
tajny spion
Profil
Str4wberry, L
Taky jsem to sveho casu mel (myslim iframe) na svym webu (ted uz tvorim PHP verzi) a pro zacatecnika to neni zase tak zly. Muzete se podivat jak to vypada .

Ted ohledne ty nemenici se url: jiny zpusob nez iframe neznam (ramy ti ani radit nebudu, to se dnes nedela).
Miloš
Profil
L
Jen tak mimochodem – máš nějaký důvod pro to, aby se URL neměnilo?
Poněvadž když se s tím jako návštěvník nějaké stránky setkám, docela mě to rozčiluje/omezuje/obtěžuje, zkrátka nemám to rád a nemám rád ani autory takových stránek.
niCe
Profil
Navíc, teď si nejsem jistej, to spadá pod "cloaking", za což google penalizuje. Doufám, že neplácám nesmysly, ale mám pocit, že jsem něco takového četl.

niCe
tajny spion
Profil
niCe
To jsem ani nevedel. Dalsi vec proc se dal venovat PHP :)
L
Profil *
a včem je PHOp vlastně lepší?
Timy
Profil
L
Statické URL na celém webu je nesmysl už z toho důvodu, že není možné odkázat na konkrétní stránku - vždy můžeš pouze odkázat hlavní stránku.
niCe
Profil
Timy
Prosim? Takže nemmůžu odkázat na help.html? Nebo gallery.html? Musím jen na www.example.com popř. index.html? :)
Timy
Profil
niCe
No, pokud máš web v rámech, není možné odkázat konkrétní stránku. Můžeš leda zjistit, která stránka je v kterém rámu a tu poté odkázat, ale jednak to většina uživatelů nezvládne a taky ti tam bude chybět třeba menu...
niCe
Profil
Timy
Tys ale psal, že když mám statické url nemůžu nikam odkázat, což je nesmysl :) Takhle máš samozřejmě pravdu.
niCe

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0