Autor Zpráva
swbear
Profil *
Omlouvám se předem za svou naivitu, ale chtěl bych se zeptat jestli se dá nějakým jednoduchým způsobem zřídit malý internetový obchod. Nepotřebuji mamutí a drahé aplikace s fakturováním a sledováním objednávek, jenom něco ve stylu kliknutí na ikonku výrobku, zadání počtu kusů, sečtení položek a odeslání formuláře třeba mailem na mou adresu. Potřeboval bych ale dodržet design svých stránek, takže např. odkaz na projekt e-prodavač.cz, který jsem zde nalezl je se svým pevně stanoveným designem pro mne nepoužitelný. Co jsem tak pátral, tak k provozu normálního e-obchodu je třeba placený hosting se spoustou služeb (php,databáze ap.). Vzhledem k velikosti obchodu (tak do 100 položek) a dosavadnímu bezproblémovému chodu stávajícího free hostingu považuji placené řešení za příliš nákladné. Děkuji za vysvětlení pojmů či nějaké rozumné řešení.
tiso
Profil
Free hostingy ti nič negarantujú, pokiaľ chceš mať eshop, tak zvoľ poriadne rešenie, inak nezískaš dôver zákazníkov a teda nikto u teba nebude nakupovať.
swbear
Profil *
To je mi jasné, že nikdo nic negarantuje...to se ale bohužel děje i s placenými službami. Já ale nechci provozovat výhradně inetový obchod, beru to jen jako doplnění toho kamenného. Aby si zákazník mohl pár drobností objednat přes net a jednoduchým klikáním mu to chci usnadnit. Zatím mi musí napsat mail a popsat výrobek co máme v galerii. Stránky si dělám sám, neboť to dělám pro sebe a žádná společnost za drahý peníze to neudělá podle mých představ. K doméně jsem si musel zřídit nějaký webový prostor a nasměrovat do něj doménu. Ten prostor jsem musel zvětšit, protože základní byl moc malý. A jak zákazník pozná, že se jedná o freehosting? Těm mým je to jedno, ani nevědí co to hosting je a ani já nepátral, kde který inetový obchod, kde jsem kdy nakupoval hostuje (asi jsem ještě nenarazil na podvodníka)... Tak proč investovat do placeného hostingu? Samozřejmě pokud bude obchod tento hosting vyžadovat a bez toho to nepůjde, nemám na vybranou. Ale co pak dál? Koupit nějakou aplikaci hotovou? Na to jsem se ptal, jestli je to nezbytné...díky za info...
Laman
Profil
přes php by to myslím mělo fungovat i na free hostingu.

jednodušeji už mě napadá jedině pomocí JavaScriptu přidávat id/názvy vybraných výrobků do formulářové textarey v pomocném okně/iframu, odkud by nakonec zákazník celý vygenerovaný text zkopíroval do e-mailu. ale je to jen berlička oproti současné situaci
swbear
Profil *
Tak jsem přišel na jednoduchý (tedy pro programátora, ne pro mne) Javascriptový nákupní košík. A splňuje přesně to, co jsem si od jednoduchého "obchodu" představoval. Bohužel na svém hostingu nemám možnost PHP,MySQL ap. a tohle mi i díky své free licenci VELMI pomohlo. Využívám CGI skriptu od ISP a script je natolik dobře provedený, že obsah košíku (objednávky) i sám vloží do odesílaného mailu. S klasickým i-obchodem se to nemůže měřit po stránce komfortu správy systému, ale řešení je to v mé situaci postačující. Děkuji za rady. (http://www.nopdesign.com/freecart/)
Honza13
Profil *
Právě řeším podobný problém. Můžete uvést adresu, kde tento skript používáte (váš web)? Abych se na tu funkcionalitu mohl podívat?
Díky
swbear
Profil *
Zdravím. Script je u mne teprve ve fázi testování (druhý den), na ostré použití se ještě necítím. Nicméně na stránce autorů (http://www.nopdesign.com/freecart/) je zkušební samplový e-obchod. Případné další dotazy se pokusím zodpovědět přes mail - swbear@volny.cz
Sweet Bear
Profil
Zdravím...

Potřeboval bych poradit s následujícím formulářem a scriptem...

<form action="http://www.neco.cgi" method="POST" enctype="text/plain" onSubmit="if( CheckForm(this)){ SetCookie ('NumberOrdered', 0, null, '/'); return true;} else { return false; }">
<input type="hidden" name="to" value="neco@domena.cz">
<input type="hidden" name="from" value="neco@domena.cz">
<input type="hidden" name="subject" value="Objednávka z E-Shopu">

<NOBR>
<SCRIPT>
CheckoutCart();
</SCRIPT>
<br>
<font class="blacktext">Číslo Vaší objednávky:</font><b><span class="boldAlert">
<script language="Javascript">
var today = new Date()
var month = today.getMonth() + 1
var day = today.getDate()
var year = today.getHours()
var t = today.getMinutes()
var s = today.getSeconds()
var yr = "2007"
var oid = yr+month+day+year+t+s

document.write(oid)
document.order.oid.value = oid
</script></span>
<form type="hidden" name="oid" value="">

</NOBR>

<br>
<P>
<font class="blacktext">
<b>Prosíme vyplňte následující informace pro dokončení Vaší objednávky.</b>
</font>

<p>
<b><font class="greetext">Dodací adresa:</font></b><P>

<TABLE class="blacktext">
<TR><TD>Jméno:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="18" name="b_first"> <input type="text" size="15" name="b_last"></TD></TR>
<TR><TD>Adresa:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="37" name="b_addr"> </TD></TR>
<TR><TD>Adresa 2: </TD><TD><input type="text" size="37" name="b_addr2"></TD></TR>
<TR><TD>Město:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="21" name="b_city"> </TD></TR>
<TR><TD>PSČ:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="5" name="b_zip"></TD></TR>
<TR><TD>Telefon:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="37" name="b_phone"></TD></TR>
<TR><TD>Fax: </TD><TD><input type="text" size="37" name="b_fax"></TD></TR>
<TR><TD>Email:<font color="#FF0000">*</font></TD><TD><input type="text" size="37" name="b_email"> </TD></TR>
</TABLE>
<p>
<b><font class="greetext">Fakturační adresa (je-li odlišná od dodací):</font></b><P>
<TABLE class="blacktext">
<TR><TD>Jméno: </TD><TD><input type="text" size="18" name="s_first"> <input type="text" size="15" name="s_last"></TD></TR>
<TR><TD>Adresa: </TD><TD><input type="text" size="37" name="s_addr"> </TD></TR>
<TR><TD>Adresa 2: </TD><TD><input type="text" size="37" name="s_addr2"></TD></TR>
<TR><TD>Město: </TD><TD><input type="text" size="21" name="s_city"> </TD></TR>
<TR><TD>PSČ: </TD><TD><input type="text" size="5" name="s_zip"></TD></TR>
<TR><TD>Telefon: </TD><TD><input type="text" size="37" name="s_phone"></TD></TR>
<TR><TD>Fax: </TD><TD><input type="text" size="37" name="s_fax"></TD></TR>
<TR><TD>Email: </TD><TD><input type="text" size="37" name="s_email"> </TD></TR>
</TABLE>
<p>
<FONT class="blacktext">
<b><font class="greetext">Komentář / Zvláštní přání:</font></b><P>
<TEXTAREA NAME="comment" ROWS=6 COLS=40>
</TEXTAREA>
</font>
<p></p>
<input type=submit Value="Odeslat">
</p>
</center>
</FORM>


Formulář je odesílán s daty ze scriptu CheckoutCart což je obsah košíku v E-Shopu. Uživatel vyplní pole v tabulce b_*, případně s_* a odešle. Script OID zajistí číslo objednávky, ale přes návod od výrobce a umístění za script CheckoutCart se OID v došlém mailu neprojeví, jenom za předpokladu že se hodnota "form type" zamění za "input type". I tak je ale hodnota OID v došlém mailu nulová...

Také by mne zajímalo, jak by šlo automaticky přenést obsah pole formuláře b_email do pole name="from" value=... Tak by se totiž adresa odesílatele projevila v mailu a bylo by možno na ní automaticky odpovídat - třeba "Potvrzujeme objednávku" ap.

Děkuji za rady

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0