Autor Zpráva
clooney
Profil *
Mám několik otázek a to:

- Jak naformátovat disk, na kterém je OS? (chci vyčistit disk, tak, jako by byl nový prázdný)
- Po nainstalování windows je třeba ještě nainstalovat něco ke správnému chodu místní sítě?
- Kde najdu v BIOSu formátování?

Děkuji předem za Vaše odpovědi.
Manq
clooney
1. Například rovnou při instalaci nových Windows.
2. Ne.
3. Nikde. Tam najdeš akorát pořadí bootovaní. Formátovat budeš až při instalaci.
Mike8748
ad 3) zalezi na biosu, nektery maji funkce pro low level format disku
clooney
Profil *
Zdravím, mám ještě několik dotazů, mimochodem ještě jednou děkuji za vaše odpovědi.
Zformátoval jsem disk a nainstaloval moje windows home edition. Problém je, že nemám instalační CD ke grafice a ke všemu co je třeba. Nevíte proto jak tento problém vyřešit? Pokud se podívám do správce zařízení, nikde není psáno jakou grafiku obsahuje počítač a tak dále. Pokud se chci připojit na internet, napíše mi to, že nemám nainstalovanou síťovou kartu, což jsem si myslel, že s nainstalováním windows nebudou s tímto problémy. Takže abych to shrnul, jak mám zjistit jaký hardware počítaš obsahuje, a jak jej správně nainstaloval bez pomoci instalačních CD.

S pozdravem clooney
Manq
clooney
Zkus si sehnat program AIDA32 nebo Everest Home.
zool
clooney, grafická karta startuje jako první ještě před biosem, tak pokud to ztihneš tak tip nejdeš při startovaní PC, pak stačí jen najít na netu ovladače. Co se týče ostatních ovladačů tak by bylo dobré mít origilnál, pokud máš třeba zvukovou kartu integrovanou na základní desce. také záleží jak je PC staré pokud je více jak 6 let tak nech plug & play nejit ovladače(samozřejmě pokud máš XP home edition), pokud ti je ale nenajde tak si zkus zjistit co to máš za ZD a podle toho hledej ovladače na netu a pokud se ti ani to nepodaří tak to nech systém vyhledat na netu.
A co se týče síťové karty, tak ano instaluje se automaticky se systémem, ale pokud ji máš integrovanou na ZD tak se může ještě povolovat v BIOSU, tak třeba ji máš zakazanou stačí ji povolit a spustit systém a on si ji najde.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0