Autor Zpráva
Alyx
Vytvořila jsem si ve Photoshopu fotogalerii pro web - vytvořili se mi složky s obrazy, miniatury, stránky a index.html.
Chci tuto fotogalerii nahrát na Sweb pomocí rozhraní swebu (nechci přes ftp- je to moc složité) . Když nahraju stránku index.html
sice se mi objeví stránka kterou jsem si vytvořila ale obrázky chybí. Jak to mám udělat?
Alphard
vytvořili se mi složky s obrazy, miniatury, stránky a index.html.
musíš nahrát vše, index nestačí
Laman
o rozhraní swebu nemám potuchy, ale přes ftp je to imho jednodušší než přes prohlížeč. jen jednou správně nastavíš FileZillu nebo Total Commander a pak se připojíš jedním kliknutím, soubory přetáhneš jedním pohybem myši.

a jak to popisuješ, myslím, žes nenahrála to ostatní. musíš na server nakopírovat úplně všechno, co tam má být, samo se to nezkopíruje . druhou možností by byly absolutní odkazy na ty obrázky (odkazovaly by vlastně pořád na umístění v tvém počítači), to by bylo potřeba předělat na relativní odkazy.

dej link, pak můžeme poradit víc

Alphard: byls rychlejší
J
Profil *
Pozor, přes rozhraní swebu nelze nahrávat složky, pouze soubory. Ve svém prostoru na swebu musíš nejdříve vytvořit složky (adresáře) pojmenované stejně, jako složky, které se ti vytvořily na tvém počítači. A pak soubory (obrazy, miniatury a stránky) nahrávat na sweb do správných složek!
J
Profil *
Laman: o rozhraní swebu nemám potuchy - já trochu jo. Jestli Alyx má na swebu jen základní prostor, bez navýšení, tak není ftp přístup na sweb možný.
Alyx
Fakt dík. Nahrála jsem soubory do vytvořených adresářů a už to funguje -obrázky se zobrazujou. Jenom se ještě nezobrazujou ty šipečky u next, previuos a home i když jsem je tam taky nahrála (do adresáře obrazy.)
Ještě se chci zeptat: moje stranky se zobrazí jen když napíšu přesnou adresu do horní lišty (http://sweb.cz/bla bla...)
Když napíšu název (bla bla ...) do normálního vyhledávače (například S eznam),tak moje stránky ve výčtu nalezenách odkazů nejsou. To se musí vědět jen přesná adresa? Takhle si mě pak nikdo nenajde.
J
Profil *
Aby si tě mohl někdo najít i přes vyhledávače, musíš pro to ještě něco udělat.
Minimálně získávat zpětné odkazy - více viz třeba http://www.webtvorba.cz/seo/zpetne-odkazy.html .
Dále na každé své stránce mít adekvátní title, a pokud možno i <h1> a nějaké texty, v nichž jsou rozumně použita klíčová slova.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: