Autor Zpráva
voshi
Profil *
Mám problém s kodováním.

Mám html stránku s formulářem. Pokud v meta informaci nastavím UTF-8, nezobrazí se mi háčky a čárky (v prohlížeči se automaticky zvolí kódování podle meta informace. Když ho změním, třeba na Latin2 nebo Win, tak se vše zobrazí správně).

Když kodování změním, vše se zobrazí správně, ale při odesílání háčků a čárek se zase nezapíše nic do databáze (mám MySQL a u sloupců je nastaveno UTF-8).

Co s tím???? Díky
Mastodont
Profil
http://molhanec.net/mysql_cestina_minifaq.html ??
peta
Profil
voshi
html: META (jakpsatweb - html - meta)
php: header (cz.php.net/header)
mysql: SET NAMES (google.com MYSQL "set names")

- problem je v tom, ze server ma treba default nastavenou latin2
- nebo z sql tahas informace v latin 2 (zalezi na tom, jak mas nastavene tabulky a jak sql pripojeni) V tom pripade to muzes mit uz chybne v tabulkach, jestli je oboji utf-8
- html verze je spise pro prohlizece, ale ridi se header dokumentu, pokud je definovana.
voshi
Profil *
Nějak to nechápu. Ale zkusím to zjednodušit.

Když v meta nastavím UTF-8 nebo Latin2, nezobrazí se diakritika správně. Zobrazí se pouze, když je nastaveno windows-1250. Proč?
shaggy
Profil
Máš aj ten samotný html súbor uložený v UTF-8? To je dosť podstatné... lebo mne nikdy nič také nerobilo. Ak som súbor uložil v UTF-8, nastavil kódovanie na UTF-8, databáza bola tiež v UTF-8, tak všetko fungovalo bez problémov.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0