Autor Zpráva
rockefeller
Profil
Mam problem a nevim co s tim. Oteviram okna pomoci <a href="#" onclick="window.open('uchytka_kovova878.html', '_blank','resizable=no,status,scrollbars=no,width=400, height=250,top=20,left=20')">878-160 ZN1 </a> na pozadovanou velikost. Ale kdyz klidnu na tento dokaz tak se otevre okno a v tom puvodnim okne se stranka narolluje nahoru namisto aby zustala na miste kde byl odkaz.
Nevim co s tim. Prosim o radu. Predem dik.
Tasartir
Profil
a href="#"
tohle ti vždycky naroluje stránku na začátek (myslím že v opeře to kdysi nefungovalo, nevím jak je to nyní). Odstraníš href, a pokud budeš chtít hover tak kvůli IE budeš muset použít js i na tohle.
rockefeller
Profil
no v nejakych operach to jde ze to zustane na stejnym miste, ale IE to nefacha a nerozumim tomu co myslis odstranis href? to myslis jako ze <a onclick="window.open('uchytka_kovova878.html', '_blank','resizable=no,status,scrollbars=no,width=400, height=250,top=20,left=20')">878-160 ZN1 </a> Takhle??
Tasartir
Profil
když budeš odkazovat na "#" tak ti to rolovat bude - řešení: neodkazuj. nevim jak moc je validní když a nemá ani name ani href, ale to je imo banalita.
rockefeller
Profil
ok zkusim a uvidim. thx
rockefeller
Profil
tak jsem to zkusil vyhodil uplne href a funguje to. zustava to na pozici kde jsem zkoncil. Ale nebere to jako odkaz. Takze uzivatel nepozna ze je to odkaz. Ale jde na to kliknout.
rockefeller
Profil
IE to nebere jako odkaz ale jde na to kliknout. Ale to uzivatel nepozna protoze to nezmeni kurzor. Ale v opere to facha. tak nevim.
Tasartir
Profil
rockefeller
to že to nebere jako klikací odkaz je v pořádku, hover efekt můžeš udělat přes java script.. akorát to bude na něm závislý.. ale ono je to vlastně jedno když i scriptem otvíráš odkaz. a kursor můžeš změnit přes css.

Tak mě napadá, nestačilo by jenom do onclick pžidat return=false? možná to je úplně zcestný.
rockefeller
Profil
tak jsem to nakonec udelal pres <id="line2"> a pak k href="#line2 a takhle jsem udelal celej sortiment. a uz to facha.nechtelo se mi to delal nak slozite pres java script. thx za rady.
Trejpa
Profil
rockefeller
Já to řeším takto:
<a href="soubor.html" onclick="window.open(this.href,'jmeno','parametry'); return false;">text</a>

- zůstává to odkazem
- stránka nikam neroluje (nemění adresu)
- funguje to i bez JavaScriptu
rockefeller
Profil
ok.thx

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0