Autor Zpráva
Milda
Profil *
Dobrý večer,

Já vím je to trošku hloupá otázka ale pořád mi dělá zmatek ta šablona... Co vlastně ta šablona je??? Prosím nemohl byste mi někdo poslat nějaký web(jakkýkoli)kde šablona je a pak web kde šablona není? Mám už v tom docela silnej zmatek...:-)
Děkuji za odpověď
Timy
Profil
Šablona je nakódovaný návrh webu, do kterého jen doplníš text a tradá - máš hotový web.
Milda
Profil *
Hm nechapu:(
svadla
Profil
sablona = uz predpripravena vec

takze je to web, kde doplnis jen prepripravene veci a nemusis delat spoustu jinych (napr grafiku)
Timy
Profil
Šablona je prostě úplně obyčejný web, akorát bez obsahu (nebo s nějakým nesmyslným náhodně vygenerovaným obsahem). To je šablona - nic co bys mohl okamžitě nasadit na internet. Prostě jen technicky hotový web, ale bez obsahu.

Když tu šablonu získáš, doplníš do ní svůj obsah a máš z toho hotový web včetně obsahu.

Už chápeš? Jestli ne, asi budeš muset specifikovat, co přesně nechápeš :-).

Prostě si představ nějaký papírový formulář, který jsi už určitě někdy vypisoval. To je taky jen šablona, do které doplníš obsah - napíšeš tam jméno, bydliště blablabla...
Bubák
Profil
Koukni třeba na tuhle šablonu, je profesionálně udělaná, i s návodem a zdarma:
http://www.nuvio.cz/reference/sablona-crystalx.php

U šablony zdarma musíš počítat s tím, že web se stejnou šablonou může použít kdokoliv.
Milda
Profil *
Takže pokud to chápu, takže šablona jde vlastně jenom stáhnout od někud. Když si však udělám celý web sám(grafika apod)takže šablonu nemám... chápu to správně?
Railbot
Profil
Milda
Ne. Ony jsou totiž šablony a šablony. Ty jednoduché znamenají už předpřipravenou stránku bez obsahu, ale jinak hotovou. Ty složitější jsou například smarty šablony apod. Podrobnostma tě zatěžovat nebudu.
peta
Profil
Milda
sablona: diskuse.jakpsatweb.cz (redakcni system / CMS s sablonou)
zpravy na obrazovce se doplnuji z databaze a vzhled uz vyresil nekdo jiny.
Pridas novou zpravu a automaticky je v tabulce...

Bez redakcniho systemu je to proste webstranka bez textu. Veskera grafika na pozadi, ramecky, loga. Neco, co se nemeni, obvykle.

Sablona pro kresleni pismenek z plastu.
Tam treba mas pismenka vyresena a tvym ukolem je pouzit tuzku a obkreslit. Nemusis se starat o to, aby byla pismenka stejne velka a tak.

Sablona - pravitko
tam take neresis, aby cara byla rovna. Proste ji podle pravitka nakreslis a uz si hlidas jen delku cary.

Zkratka je to neco, co ti vyresi zakladni vzhled a upravu www stranky. Ty do toho jen doplnis texty. Bud pres CMS nebo rucne v editoru.

"Když si však udělám celý web sám(grafika apod)takže šablonu nemám... chápu to správně?"
Ne tak docela. Vetsinou, kdyz si delas web, mel by sis rozmyslet, jak ktera cast bude vypadat. Pak si udelas sablonu, hednoduchy html soubor, abys videl, jak to vypada v realu. A pak do ni teprve doplnis skutecny obsah.
Nebo to muzes delat nahodile a pak kazda stranka vypada jina a clovek si pripada jako, ze pokazde presel na jinou stranku a je zmaten.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0