Autor Zpráva
marzeus
Profil
Mám problem, jsem začátečník. Přesto jsem se pustil do projektu který databazový system komunikjící s webovými stránkami. Prosím o radu v následujících otázkách:

Jako os pro databazový server bych rad použil unix protože jsem slyšel o jeho síťových přednostech vůči microsoftu. Mám ovšem strach že rozlišování malých a velkých písmen ktere je pro tyto systémy prý charakteristické, bude mít vliv na pozdější funkci vyhledávání a porovnávání dat v databazi. (Bude-li návštevník webových stránek vyhledávat na př. Jméno a nenapíše první písmeno velkým, najde ho plánovaný MYSQL server pod tímto os?) _Je můj strach z tohoto faktu vůbec oprávněn? _existuje "relativně jednoduchá" cesta jak tento problem softwarově vyřešit?

dále,

před určitou dobou jsem se začal zabývat DELPHI OOP (packal:), zajímalo by mě proč se všude tvrdí že se jedná o mrtvou řeč? A jestli bych měl vážně uvažovat o včasném přeorientování na jiný prog. jazyk. Velmi se zajímám o databazové systémy a komunikační prostředky SQL a PHP.
_Existuje nějaká literatura která se dá začátečníkům jako jsem já pro SQL a PHP doporučit?
_Který progr. jazyk bych si s ohledem na toto zaměření měl vybrat místo pascalu v Delphi?

Velmi děkuji za odpovědi a omlouvám se předem za případné mýshlenkové chyby a chybičky. Prosím opravta mne zdali se někde mylím.
Kajman_
Profil *
Mám ovšem strach že rozlišování malých a velkých písmen...

V mysql na unixu musíte dodržovat velikost písmen u názvů tabulek, jinak se v tomto směru chová asi stejně jak např. na win.

Jestli bude brát ohled na velikost písmen uložených dat, záleží na zvoleném porovnání.
marzeus
Profil
Jj, děkuji. Trocha studia a už se kapku orientuju. Jak se říká, jsem teď chytřejší, protože vím kolik toho vlatně nevím :D
přesto děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0