Autor Zpráva
antabe
Profil
Stránka je psána v "XHTML multihighlighter" a po kontrole stránky pomocí validátoru zobrazil v jednom místě chybu:

<div class="zakony_text">
<p>&nbsp;</p>
<p class="left"><a href="../spolek/kronika_01.php" title="kronika - strana 1" onclick="return !window.open(this.href);"> strana 1&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;<a href="../spolek/kronika_03.php" title="kronika - strana 3" onclick="return !window.open(this.href);"> strana 3</p>
</div>
Chyby jsou značky: > před strana 3 a další > za 3</p


Četl jsem popis chyby několikrát, ale nerozumím tomu, jak bych chybu odstranil. Můžete mně prosím někdo pomoci, jak to mám přepsat, aby to bylo správně?

Stránka se zobrazuje ve Firefoxu i IE dobře. Validátor jsem použil tento:
český validátor kódu
roberta
Profil
kde máš ukončené tagy <a href... ?
Manq
Profil
Kde máš ukončovací značku </a>?



edit:pozdě.
tiso
Profil
To zvýraznenie Ti nejak nefunguje a napíš tu i chyby čo Ti hlási... Alebo sa vykašli na validáciu, máš tam horšie chyby...
antabe
Profil
už to vidím nemám je tam, ale kam prosím je mám vložit. Děkuji
Mistr
Profil
antabe
kam prosím je mám vložit
Vidíš to, že Ti chybí, a nevíš, kam je vložit? To je trochu rozpor, ne?

Jde-li Ti o tag </a>, pak jej doplň:

<a href="../spolek/kronika_01.php" title="kronika - strana 1" onclick="return !window.open(this.href);"> strana 1</a>

a

<a href="../spolek/kronika_03.php" title="kronika - strana 3" onclick="return !window.open(this.href);"> strana 3</a>
antabe
Profil
a ty horší chyby jsou jaké? Díky.
antabe
Profil
Mistr - děkuji. Nevěděl jsem. Teď už si to budu do smrti pamatovat.
Str4wberry
Profil
Odpovídám antabe:
Nemůže být problém v tom, že XHTML stránky posíláš jako „text/html“ — tedy jsou vlastně „vadné HTML“?
antabe
Profil
už je to vyřešené - tak jak psal Mistr - nebo alespoň myslím, protože validátor tuto chybu už nehlásí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na antabeho:
Pár doporučení:
1) Řeš chyby nahlášené validátorem postupně. Určitá chyba na začátku kódu může ovlivnit chyby nalezené níže.
2) Neignoruj varování. Třeba zápis „<div“ bez „>“ může způsobit skutečné problémy.
3) onclick="return !window.open(this.href);" — raději target="_blank".
4) &nbsp;&nbsp;&nbsp; — nešlo by to lépe?

Sháníš-li radu na diskusním fóru, je dobrý nápad popsat problém. Tedy sdělit něco víc než „hlásí mi to česky chybu, nerozumím jí, zvýrazňuje to tamten znak“.
antabe
Profil
Reaguji na Chamurappi:

I tobě děkuji za informace, jak nakládat s výsledky z validátoru.

"&nbsp;&nbsp;&nbsp;"
Toto mně taky trápí - cítím že to není ono, ale nevím co s tím. Formátuji kroniku, má mnoho stránek a vždy dole na stránce v levém a pravém rohu jsou odkazy na stránku předešlou a další. Nevím jak lépe to napsat. A to, když jsem vkládal nahoru "kód" - záměrně jsem ještě mnoho znaků - nedělitelné mezery vynechal. Může mně někdo prosím poradit, jak toto lépe napsat?

PS

Proč prosím je lepší - target="_blank" než mám já onclick="return !window.open(this.href);" ????
Bubák
Profil
"&nbsp;&nbsp;&nbsp;"
Na odsazení je zpravidla vhodné použít CSS vlastnost margin.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0