Autor Zpráva
Deiw
Profil
ahoj potřeboval bych poradit s excelem. potřeboval bych aby mi program napsal do bunky text na zaklade odkazované bunky. Např bude-li hodnota větší jak 10 napíše do buňky nejlepší výsledek, bude li hodnota v intervali 7-10 napíše chvalitebný výsledek bude li hodnota 5-7 napíše dobrý vysledek ...atd.
zkoušel jsem to pomoci funkce když ale neuspěšně díky za každou pomoc Deiw
Str4wberry
Profil
Deiw
A nestačilo by „podmíněné formátování“?
Deiw
Profil
to mi nepomůže. Mam nejake výsledky kde se dale potřebuju aby mi to takto slovně ohodnotil a nemusel to delat ručně(je to blbost, když mame na to počitače). kdysi jsem to delal ale je to nejmene 8 let a uz si nevzpominam jak to bylo. Vkladal se tam nejak interval tech hodnot a pokud to tomuto intervalu vyhovalo tak vepsal předem nadefinovany text. Díky za odpověď
Bubák
Profil
=KDYŽ(A1>10;"výborně";KDYŽ(A1>7;"chvalitebně";"dobře"))
Koukni na nápovědu k funkci "KDYŽ", jsou tam i příklady pro ještě větší zanoření.
Str4wberry
Profil
Deiw
Pokud si vybavuji své dávné znalosti s Excelu, tak potom nějak takto:

A1 — pole ve kterém je ta hodnota
=KDYŽ(A1 >= 7; "Pravda";"Lež")

____
Tak Bubák to napsal dříve.
Deiw
Profil
diky za radu už mi to fičí ale nechapu že jsem to mel puvodne seřazeno od nejmenší hodnoty k nejvyšší (jako v příkazu)a nejelo to a ted kdyz jsem to seřadil od nejvyší k nejnižší tak to jede NEVÍM každopadně děkuju za pomoc
radas
Profil *
zdravím četl je tuto diskuzi a chtěl jsem se zeptat jak by se dalo udělat když tam bude více podmínek dohromady..to znamena když hodnota bude větší jak 5 slabe, když hodnota bude 6-9 mírně podprůměrné, 10-12 průměrné atd..může mi někdo pradit?
Bubák
Profil
Zanoříš podmínky, viz nápověda MS Excel.
Axamith
Profil
Maximální počet zanoření je 7x, pak už překračuješ vrstvení. Jde to ale objít přez pomocné výpočty a pak to zase sloučit. Chce si to s tím trochu pohrát. Někde jsem viděl nádhernou hlášku : Nejlepší počítačová hra ??? Excel A souhlasím
Jrk
Profil *
Dekuji, v diskuzi jsem nasel presne to co jsem hledal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0