Autor Zpráva
jirka_brabec
Profil
Chtěl jsem Vás poprosit o radu. Dělám si pro sebe prezentaci a ta obsahuje vnitřní komunikaci (pomocí databáze). Takže přez formulář uložím data do databáze a pak je zase zobrazujï (neco jako mail). Narazil jsem na problém nedokáži smazat jen určité zprávy. Nejvic na co jsem přisel ...

<td><input type='submit' name='smazatp' value='Smazat' span title='Smazat tuto zprávu'></td>
<input type='hidden' name='id' value='".$Vysledek['id']."'>

tímhle jsem si chtěl nechat poslad id zprávy ale pošle mi jen id té poslední takže když chci nejakou jinou mám smůlu. Jakmile to je takto
<input type='submit' name='id' value='".$Vysledek['id']."'> tak vše pracuje tak jak má ale vedle kazdé zprávy místo slova SMAZAT je id té zprávy.

Prosím poradtě nevím uz jak dál. Děkuji
Str4wberry
Profil
jirka_brabec
To se těžko radí, když pořádně nevím, jak to celé vypadá. Takže bych možná poradil použít, pokud je to možné, běžný hypertextový odkaz.
"<a href='?id=".$Vysledek['id']."'>Smazat</a>"
jirka_brabec
Profil
<?php
ob_start();
if(!isset($_SESSION['prihlasen']) and @$_SESSION['prihlasen']!=1){
echo "<h1>Tato stránka je pouze pro registrované zákazníky !</h1>";
exit;
}
?>

<h1>Odeslané zprávy</h1>
<a href='indexreg.php?page=nzprava'>Nová zpráva </a>|<a href='indexreg.php?page=pzprava'> Přijaté zpávy </a>|<a href='indexreg.php?page=ozprava'> Odeslane zprávy</a>
<form action="ozprava_smaz.php" method="post">
<input type="hidden" name="sent" value=""/>
<br/>
<br/>
<br/>
<?php
$uzivatel=$_SESSION['uzivatel'];
require_once "db.php";
$query = MySQL_Query("SELECT * FROM `mail` WHERE od='$uzivatel' and smazano='NE' ORDER BY `id` DESC") or die (mysql_error());
echo "<table>";
echo "
<tr>
<th>Číslo</th>
<th>Číslo</th>
<th>Komu</th>
<th>Předmět</th>
<th>Zpráva</th>
<th>Datum</th>
<th>Čas</th>
</tr>
";
$Pocet=0;
while($Vysledek = mysql_fetch_array($query)){
$Pocet++;
echo "
<tr>
<td>".$Pocet.".</td>
<td>".$Vysledek['komu']."</td>
<td>".$Vysledek['predmet']."</td>
<td>".$Vysledek['zprava']."</td>
<td>".$Vysledek['datump']."</td>
<td>".$Vysledek['casp']."</td>
<td><INPUT TYPE=HIDDEN NAME=id VALUE=".$Vysledek['id'].">
<INPUT TYPE=Submit VALUE="Smazat"></TD>
</tr>
";
}
echo "</table>";
?>



To se má poslat do ozprava_smaz.php a tam se má udělat zápis do tabulky ze to bylo smazano a pokud byla smazaná i odeslaná tak se to ma z te tabulky smazat cele. Prominte jestli jsem to napsal nejak nesrozumiteelne ( to predtim) Pádím do práce tak děkuji
jirka_brabec
Profil
P.S. Byl bych rád za tlačíto ... nebo nejakej jinej způsob (checkbox ... a smazat ale to nevim jak na to)
Str4wberry
Profil
jirka_brabec
Řekl bych, že v podstatě všechna tlačítka odesílají ten samý formulář. Takže to poslední políčko jakoby přebije ty ostatní.

Řešení, která mě napadla:
1) Použít odkaz, koneckonců jak jsem už psal, a nastylovat ho jako tlačítko.
2) Při každém průchodu cyklem vytvořit nový formulář (<form></form>).
jirka_brabec
Profil
Bud jsem doopravdy blbej nebo nevim. Když použiju ten odkaz tak nevim jak mam zavolat to id a ten celý odkaz pak vložím do value ? A to druhé take nevim jak zrealizovat.

<INPUT TYPE='submit' NAME='id' VALUE='".$Vysledek['id']."'>

toto funguje ale místo nápisu smazat samozřejmě vypisuje id řádku.
Str4wberry
Profil
jirka_brabec
Myslel jsem to nějak takto.
<td>".$Vysledek['casp']."</td> 

<form action="ozprava_smaz.php" method="post">
<td><INPUT TYPE=HIDDEN NAME=id VALUE=".$Vysledek['id'].">
<INPUT TYPE=Submit VALUE="Smazat"></TD></form>


Jako odkaz by mělo jít použít to, co jsem psal jako první v tomto vláknu.
jirka_brabec
Profil
Mockrát děkuji budu Vás všude chválit. Musel jsem to však trošku ještě upravit. Protože mi to nefungovalo ale ted je to tak jak jsem si přál. Ještě jednou mockrát díky sedím nad tim už 3 den.



<form action='ozprava_smaz.php' method='post'><input type='hidden' name='sent' value=''/>
<td><INPUT TYPE='hidden' NAME='id' VALUE='".$Vysledek['id']."'><INPUT TYPE='submit' VALUE='Smazat'></td></form>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0