Autor Zpráva
Raptorxcz
Profil
dobrý den chtěl bych se zeptat proč mi funkce v souboru autorizace.php

$SN = "autorizace";
Session_name("$SN");
Session_start();
$sid = Session_id();

urcí jiné session_id nez v souboru au.php

$SN = "autorizace";
Session_name("$SN");
Session_start();
$sid = Session_id();

kde je ten samý kod session pořádně nechapu tak tu chybu možná nevidim, ale když sem to same pouzil na přihlasovaní pouze do administrace toho sameho webu www.epica.own.cz tak mi to normalně funguje a na přihlaseni uživatelů ne
_jajo_
Profil
No jo session načo ti je session_id()?? To davaš na koniec odkazov, to je zbytročnosť session posiela cookie => musí byť na zažiatku php dokumentu, session sa vždy generuje a keď nepride cookie so sid čislom, alebo odkaz so sid čísom tak sa vygeneruje nové, názov session zadavať nemusíš, urýchliš tak celý php skrípt pri vykonavani, on si tam da vlastný názov :D


a vieš ako session funguje vôbec??

Na jednej stránke daš session_start(); a potom do premenných ukladaš hodnoty napr meno $_SESSION['name']="admin"; potom ked niekto klikne na odkaz daš tam znova session_start(); ale cookie existuje a tak sa vyhlada id existujucej session a nacitaju sa hodnoty a tak mozes vytiahnuť to čo si ulozil do $_SESSION['name'] šikovna vecička, moje prihlasovanie si natiahne do sesion, všetky parametry a nastavovenia uživatela a potom pri klikani si už skrypt nemusí liezť do mysql všetko je uložene v session :D
Raptorxcz
Profil
fakt diky uz to chapu
_jajo_
Profil
fakt diky uz to chapu

no jo akurad som sa v tom prihlasovaní šprtal aj ja tak som čosi mal naštudované, hlavne že si pochopil dúfam, že ti to už ide
Raptorxcz
Profil
jj můžeš se podívat na www.epica.own.cz už tam vše funguje jak má.....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0