Autor Zpráva
Reddo
Profil *
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat na takovou zvláštní věc. Ve všech prohlížečích, kromě IE, se mi stránka zobrazuje správně. V IE se ale nechutně část s obsahem (html a css formátovaný text) protáhne směrem dolu a vznikne obrovské prázdné místo.

Zatím jsem vypozoroval (teda alespoň si to myslím), že to prázdné místo je zhruba stejně velké, jako když posčítám všechny marginy a paddingy (tedy top a bottom) u všech elementů P, H1-Hx. Jiné se tedy na té stránce ani nevyskytují...

Stránka je jinak vykreslená správně, jen se zbytečně a, pro mě, nelogicky "natahuje".

Poraďte prosím, co s tím jde dělat?
Miloš
Profil
A co takhle odkaz? Byl by?
_jajo_
Profil
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat na takovou zvláštní věc. Ve všech prohlížečích, kromě IE, se mi stránka zobrazuje správně. V IE se ale nechutně část s obsahem (html a css formátovaný text) protáhne směrem dolu a vznikne obrovské prázdné místo.

Zatím jsem vypozoroval (teda alespoň si to myslím), že to prázdné místo je zhruba stejně velké, jako když posčítám všechny marginy a paddingy (tedy top a bottom) u všech elementů P, H1-Hx. Jiné se tedy na té stránce ani nevyskytují...

Stránka je jinak vykreslená správně, jen se zbytečně a, pro mě, nelogicky "natahuje".

Poraďte prosím, co s tím jde dělat?


NO jo to so už psal, margin, padding, border funguju na inom princípe v IE a vo firefoxe => že ti to blbne, tak isto to blne pri používaní komplikovaných DIV a pozicovaní, najlepšie j na stranku aplikovať same tabuľky!!!!! <table>...</table> ja som použí table a odtedy mi to zobrazuju všetky browsery správne
Railbot
Profil
najlepšie j na stranku aplikovať same tabuľky!!!!!
Větší hovadinu snad už ani poradit nejde. Mít tě po ruce, tak bych tě vytahal za ucho.
_jajo_
Profil
najlepšie j na stranku aplikovať same tabuľky!!!!!
Větší hovadinu snad už ani poradit nejde. Mít tě po ruce, tak bych tě vytahal za ucho.


NO tak sa prpli s timi vysratimi divmi a nezabudni tam nastavovať border, margin a padding, keď to prehľadavače zobrazuju inak ako chceš ja som ti chcel iba poradit a prečo nie tabuľky?? Všetko sa da to tabuliek spraviť, veď bunka tabuľky je taka ista ako bunka div a ešte pri tom može mať bunka aj obasolutnu poziciu a možeš ju dať kam cheš, čiže jedna bunka bude na konci a jedna na začiatku sranda :D
Manq
Profil
NO tak sa prpli s timi vysratimi divmi
Hele, povol... Vystydni... Jo?

Reddo
Tipnul bych to na http://ie-brouci.dero.name/box-model.html
Miloš
Profil
NO tak sa prpli s timi vysratimi divmi
Panáček si koleduje
Railbot
Profil
_jajo_
S takovými jako ty nemá cenu diskutovat. Dělej si dál weby v tabulkách, je to jen tvá věc. Ale prosím tě netahej do podobných volovin ostatní.
_jajo_
Profil
_jajo_
S takovými jako ty nemá cenu diskutovat. Dělej si dál weby v tabulkách, je to jen tvá věc. Ale prosím tě netahej do podobných volovin ostatní.


Hmm čo sa vám nepáčí na tabuľkách?? Jednoducho sa s tím dá spraviť menu, dá sa s tím spraviť rozdelenie stránky, a čo je vynikajúce jednoducho sa robí aj výpis s mysql, vy sa tich tabuliek iba bojite alebo im nerozumiete ja neviem.
_jajo_
Profil
Načo tam máš tie vrch divi?? Ja som spojil obsah tich dvoch divou čo maju byť nad sebou a ide to normálne a ešte pri tom to funguje aj v IE skús to spraviť tak, si chcel zabraniť označeniu textu?? Na to je aj iná možnosť daš nadredenému elemtnu alebo všetkým onselectstart="return false" a už to nepojde označiť, iba v tedy keď stlačísť CTRL+a
tiso
Profil
_jajo_ - no jaký si ty frajer... tabuľky, javascript... Čo veta to perla...

Tabuliek sa tu nikto nebojí, tabuľky sa na tabuľkové (krížovo-závislé) údaje bežne používajú, ale na layout nie! Toto je už pekonaná technika, používa sa beztabuľkový CSS layout, článkov o jeho výhodách je dosť...
Railbot
Profil
_jajo_
Tabulky jsou pro tabulková data, ne na rozložení prvků na stránce. Vítej v realitě.
Miloš
Profil
A jde to bez divů i bez tabulek (ale to už jste určitě viděli) ;-)

_jajo_
Kdybys své prehistorické představy presentoval před dejme tomu pěti lety, dalo by se o tom možná trochu diskutovat, ale v současnosti jsou to, nehněvej se, kraviny.
Uveď jediný důvod, proč v současnosti zneužívat tabulky k rozvrhnutí stránky.
Jestli je jediným důvodem, že to bez tabulek neumíš, najdi si pádnější argument.
A mezitím si, prosím, přečti něco o sémantice: http://www.semantika.name/
Chamurappi
Profil
Reaguji na _jajo_:
Hmm čo sa vám nepáčí na tabuľkách??
Bez tabulek je to jednodušší. Proč si myslíš, že se jim my ostatní vyhýbáme? Protože je neumíme používat?

Reaguji na Miloše:
A jde to bez divů i bez tabulek
To platí dokonce pro oba weby, na které jsi ve svém příspěvku odkázal.
_jajo_
Profil
No jo ja som tabuľky začal používať, keď som zistil, ako zobrazuje na ko*** css margin, padding, border IE a FF ale tabuľky mi to čiastočne riešia, tabuľky hlavne používam na menu, dam si tam hlavičku pozadie a do tabuľky text, potom telo menu tam dam odkazy a pozadie, a potom zahlavie tabuľky tam dam dokončenie grafiky menu a je to :D
Str4wberry
Profil
_jajo_
My víme, že Tebou popsaný postup je hloupost, ale mystifikovat ostatní není fér.
Miloš
Profil
_jajo_
keď som zistil, ako zobrazuje na ko*** css margin, padding, border IE a FF ale tabuľky mi to čiastočne riešia
A to je přesně to, co jsem se domníval (a co jsem už napsal), ale to, že to bez tabulek neumíš, není argument, aby i ostatní namísto CSS používali tabulky.
_jajo_
Profil
keď som zistil, ako zobrazuje na ko*** css margin, padding, border IE a FF ale tabuľky mi to čiastočne riešia
A to je přesně to, co jsem se domníval (a co jsem už napsal), ale to, že to bez tabulek neumíš, není argument, aby i ostatní namísto CSS používali tabulky.


Zasa nerobím celu stránku v table čo ste ale iba časti a tiež tam mam same css, niekedy zabera viacej ako samozný html :D ale tabuľky teda používam, budem používať a chcem používať, ako to robia druhy to je ich vec, ja som chcel iba navrhnúť nech to skusí s tabuľkami a je mne to pomohlo, ale vidim, že je tu iba buzeracia a nie radenie tak idem do faka, zmažem učet ako to ide vôbec na tomto fore posranom, kto to vymyslel ja sa na to môžem chodí mi 500 emailov za den a 100 s tejto stránky tak mi to tu už leze krkom

Neodpovedajte mi na tuto spravu a už na žiadnu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! už tu v živote nenapíšem, chcel som pomôcť, ale vidím, že su tu na to lepší a mudrejší ľudia tak ja som tu pratikcky zbytočny

Dovidenia
habendorf
Profil
keď som zistil, ako zobrazuje na ko*** css margin, padding, border IE a FF ale tabuľky mi to čiastočne riešia

Je to samozřejmě blbost, ale u paddingu a borderu aspoň vím, co máš na mysli. A že jsi asi neslyšel nic o boxmodelu.
Ale proč do toho taháš i margin, to už mi uniká úplně.
Bubák
Profil
_jajo_
onselectstart="return false" a už to nepojde označiť, iba v tedy keď stlačísť CTRL+a
Zase plácáš nesmysly, nevíš, ani, co která JS událost znamená a dělá. A navíc je to nanic, stačí použít jiný prohlížeč, nebo vypnout JS. A nevím, proč jsi sem tuhle zbytečnost vůbec strkal, když se na ni nikdo neptal.
Miloš
Profil
On je to jenom ubožáček. Napíše, že jsme všichni ***tentononc*** a že už nikdy nepřijde, aby mělo jeho ego pocit vítězství z posledního slova. Takové mám nejradši.
Ale nevěřte tomu, on se stejně podívá, ono mu to nedá.

Mrzí mě akorát, že se to celé zvrhlo a Reddo nedal vědět, bylo-li to tím boxmodelem, nebo jak to je.
Reddo
Profil *
uz jsem to vyresil, funguje to ted (snad) vsude


www.pudy-pce.cz
Reddo
Profil *
zmenil jsem rozvrzeni html kodu a prepsal css, ted to jde uplne na vsem i mobil mi to vykresli spravne, jeste by me zajimalo proc mi Opera Mobile pise, ze nejde na tom webu pustit small screen rendering? Nevi nekdo?
Reddo
Profil *
tak uz vim, proc mobilni verze Opery (Mini i Mobile) nespoustely small-screen rendering - u CSS jsem neuvadel media="screen" :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0