Autor Zpráva
SveSve
Profil
Delam webovku s ramy, potreboval bych, aby kdyz v jednom ramu vyberu v selectu nejakou polozku, tak aby mi to v druhym ramu otevrelo stranku podle ty polozky. Mam to hotovy, jenom kdyz tuknu na ten select, tak se mi to otevre v ramu, kde je select. Zkousel jsem to udelat pres target, ale nejak mi to nejde

delam to takhle:

<select size="1" name="D2" onchange="location.href=this.options[this.selectedIndex].value">

<option>---VYBERT MOTORKU--</option>
<option>---SUZUKI--------</option>
<option value = "Seznam/SV650.htm">SV 650</option>
...
<option>---HONDA---------</option>
<option value = "Seznam/Hornet.htm">Hornet</option>


Nevite jak to udelat, aby mi to hodilo do toho ramu, kam chci?
_jajo_
Profil
Nevite jak to udelat, aby mi to hodilo do toho ramu, kam chci?

Ahoj, no to je jasne location.href mení adresu aktuálne okna (rámcu) a parameter target nemá význam u select ale možnosť tu je.

namiesto location.href tam daj toto:

myframe.location.href=....

alebo

frames.myframe.location.href=...

alebo

window.frames.myframe.location.href=...

Tímto na začiatku sa dostaneš do daného rámca a adresa sa zmení tam kde chceš namiesto myframe daj svoj názov ramcu, kde sa ma zmeníť stránka!!!
SveSve
Profil
_jajo_
Fakt diky, hned to vyzkousim.
SveSve
Profil
_jajo_

Nejde mi to, zkousel jsem to, jak jsi mi napsal, ale kdyz vyberu v tom selectu, tak se mi predtim zmenil ten frame, kde byl select, ale kdyz tam napisu cokoliv z toho, co jsi mi napsal, tak uz se nic nestane, vubec nic to neudela. Nevim, jestli mam spravne pojmenovane ty ramy

<frameset rows="132,*,*">
<frame name="vrchni" scrolling="no" noresize target="contens" src="new_page_5.htm">
<frame name="vlevo" target="main" src="new_page_6.htm" scrolling="auto" noresize>
<frame name="vpravo" src="new_page_7.htm" target="contens">

</frameset>

no a pak kdyz tam napisu

<select size="1" name="D2" onchange="window.frames.vlevo.location.href=this.options[this.selected Index].value">


tak mi to nic neudela, jo a nefunguje to i pro frame vpravo:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0