Autor Zpráva
petrsvetr
Profil
prosim o radu - pri pripojeni na localhost a kliknuti na phpmyadmin to hlasi najednou chybu:

phpMyAdmin se pokusil připojit k MySQL serveru, a ten odmítl připojení. Zkontrolujte jméno serveru, uživatelské jméno a heslo v souboru config.inc.php a ujistěte se, že jsou totožné s těmi, které máte od administrátora MySQL serveru.

Chyba
MySQL hlásí:

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)


kde muzu menit hesla a pristupy tak, abych se tam spojil ?
config.inc.php alebo ho vytvor alebo premenuj config.sample.inc.php na config.inc.php a uprav hodnoty ;)
petrsvetr
Člen



to je vypis z config.inc.php .... z radku, kde se jedna o heslo, to mam prepsat? a prepsat na co?

$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root'; // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password'] = ''; // MySQL password (only

prosim o pomoc
peta
Profil
petrsvetr
zalezi na tom :)
heslo pro admina se nastavuje v php.ini

$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root'; // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password'] = ''; // MySQL password (only
jeste by tam melo byt neco takoveho:
...'server' = 'localhost'
Ja bych tam neprepisoval nic, pokud nepotrebujes. Jenom abys mel ve svem programu pak spravne:
'user' = 'root'
'password' = '';
'server' = 'localhost';
'dbname' = 'nejaka databaze'

Pak take muze byt problem nekde jinde. Treba, ze nemas spusteny PHP server nebo SQL server.

Tezko rici :) Na prvni pohled mas nektery ze 3 udaju chybne nastaven. Ale podle toho, co pises, tak user/password mas asi dobre
nightfish
Profil
peta
Ale podle toho, co pises, tak user/password mas asi dobre

dovolím si oponovat... kolega napsal #1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO) , z čehož jednoznačně plyne, že má špatně právě kombinace uživatelského jména/hesla... (pokud pominu ne moc pravděpodobnou možnost, že si zakázal přístup pro uživatele root z localhostu)
heslo uživatele root se nastavuje při instalaci mySQL (a dá se změnit pomocí "MySQL Server Instance Config Wizard", ale to ve vašem případě nemá smysl, neboť k tomu potřebujete znát aktuální heslo)
nejjednodušším řešením by mohlo být mysql odinstalovat a nainstalovat znovu
petrsvetr
Profil
Peto a nightfish, diky za Vase rady..

odinstaloval jsem vse a znovu nainstaloval: XAMPP

...
opet jsem v phpmyadmin pridal uzivatele s pristupovymi udaji, ktere mi pri spusteni vypsalo mysql
opet jsem krasne spustil mysql ...fungovalo
opet jsem krasne obsluhoval phpmyadmin,,,fungovalo

inu,

sel jsem spat, rano se probouzim, spustim pc a:

spustim XAMPP - ok
spustim pokusne mysql - prihlaseni ok
spustim pokusne localhost, jdu na ikonku phpmysql a opet jsme tam, kde jsme byli: vypsala se hlaska:

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

jak to, ze se muzu prihlasit do mysql a do phpmyadmin ne? me uz to hlava nebere kamaradi.
prosim vas o pomoc...
petrsvetr
Profil
tak se mi kamaradi nakonec podarilo prihlasit do phpmyadminu prepsanim hesla v

config.inc.php

$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'mojejmeno'; // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'mojeheslo'; // MySQL password (only

prosim ted bzch potreboval zmenit heslo pro prihlaseni do MySQL, kde je ta instamnce

"MySQL Server Instance Config Wizard"???
prosim o radu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0