Autor Zpráva
MazeGen
Profil
Celou dobu, co buduji svůj web, řeším problém, kdy se zalomený text v elementu H1 překrývá s textem na předchozím řádku. Je to zvláštní, protože H1 nijak dál nestyluji. Problém je ve všech prohlížečích. Pokoušel jsem se tady hledat, ale vypadá to, že to tady ještě (kupodivu) nikdo neřešil.

Tady je to pěkně vidět:

http://x86asm.net/tests/1/

Při rozlišení obrazovky 1024x768 a maximalizovaném okně by se měl nadpis ve Firefox a Opeře zalomit na dva řádky. To překrytí už tam trochu vidět je. Vynikne, pokud se text označí, kdy vystoupí pozadí. Tohle by se ještě dalo celkem akceptovat. Ale v MSIE6 už je to nepoužitelné, tam dojde k zalomení na tři řádky a překrytí je snad ještě silnější.

Pokoušel jsem se to začátečnicky řešit pomocí padding-bottom, ale vypadá to, že to nemá vliv na vzdálenost zalomených řádků, takže se nic nevyřešilo.

Vedlejší věc je, jestli by měl nadpis vůbec být tak dlouhý/velký. Možná by neměl, ale to bych tady řešit nechtěl. Zalomení na dva řádky se stejně nedá vždy zabránit a už i to dělá problémy.
Railbot
Profil
line-height?

řešit pomocí padding-bottom, ale vypadá to, že to nemá vliv na vzdálenost zalomených řádků
To je odsazení od spodního vnitřního okraje prvku. Logicky to žádný vliv nemá, správně.
habendorf
Profil
line-height
habendorf
Profil
too late :o)
Railbot
Profil
too late :o)
Muhaha ;)
MazeGen
Profil
Díky kuci :)

Měl sem v CSS pro element body line-height 160%. Explicitně jsem pro H1 nastavil 100% a už je to ok.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0