Autor Zpráva
Xyrk0
Profil
Tak trochu som amater a tak ma zaujima otazka. V Xampp mam na localhoste rozbehany redakcny system. Vsetko mam prelozene do slovenciny. Porobene odkazy aj clanky. Moja otazka znie ako to preniest z localhostu na web tak aby som to cele nemusel robit znova. Da sa to nejakym vyexportovanim mysql a prekopirovanim lokalneho adresara na web? Alebo ako to urobit?

Dakujem za rady. Asi je to pre Vas trivialna otazka ale ja som na toto nejako nenasiel odpoved.
Manq
Profil
Xyrk0
Jo, přesně tak. V PHPMyAdmin dej export.
Str4wberry
Profil
Xyrk0
Složky s tabulkami nalezneš ve složce „data“, která by se měla nacházet v adresáři „MySQL“ — konkrétní názvy u XAMPPu neznám; mohou se tedy lišit.
Xyrk0
Profil
A potom mam dat na webe import do databazy? Ked to robim na locale musi sa databaza volat ako ta co je na webe? Co sa tyka adresara s cms-kom ten staci iba prekopirovat a urobit import do databazy a bude to fungovat?.
Posledna otazka teraz mam jednu stranku urobenu tak, ze hlavna stranka je index.html kde si navstevnik vyberie slovensku alebo anglicku verziu. Potom ho to redirektne na www.domena.sk/cms/sk alebo /eng.
Otazka stoji ak by som to co som vytrvoril na www.domena.sk/cms/sk chcel presunut do rootu staci urobit to iste ako pri prechode z localhostu? proste prekopirovat obsah /cms/sk do rootu? a export a import databazy? Neviem ci sa vlastne exportom a importom nieco zmeni ak je to stale na tej istej domene.
Poradite ci sa mi tym nic neznici?
Dakujem
Xyrk0
Profil
No skusil som prvu variant (prekopiroval som to z funkcneho webu na localhost) v podstate vsetko funguje az na nestastnu diakritiku. Na webe jr to ok na lokale nie. Vsetko je nastavene rovnako takze neviem kde je chyba. Ale to by nebolo az take hrozne. To sa da prezit. Teraz idem na lokale skusit ten web hodi do rootu a uvidime co to urobi. :-)
Str4wberry
Profil
Xyrk0
A nic odsud nepomohlo?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0