Autor Zpráva
lenkasui
Profil
Dobrý den, prosím Vás o radu, jak mám určit cestu do správného adresáře, kam se má soubor zapsat:

mám to zapsat do c:/pokus/texty/51.txt

soubor se mi zapise, jen do nespravneho adresare, uz jsem zkousela ruzne kombinovat s cestama, ale vzdy mi to vykazuje chybum, prosim o radu:

$nazev = $id_zapisu.".txt";
print "Zápis do souboru.<br />";
$soubor = fopen($nazev, "w") or die("Nelze otevřít soubor $nazev.");
fwrite($soubor, "'{$_REQUEST['url']} '");
fclose($soubor);
Str4wberry
Profil
Ptám se lenkasui:
Která složka je „DocumentRoot“? Od té je třeba cestu odvodit.
lenkasui
Profil
uz jsem to zjistila, jen ted mam dalsi problem,

mam na strance vstupni pole, kam mam napsat text a pak pomoci formulare chci ten text zapsat do souboru

Nemuzu prijit na to, jak osetrit to, ze kdyz neni zadny text zadany do vstupniho textoveho pole s nayvem ** odkaz ** ,
aby se nevytvarel zadny soubor.txt



$dir = "31/";
$nazev = $id_zapisu.".txt";
if ($_REQUEST['odkaz']<>" ") // ******************** co napsat do podminky, aby program poznal, ze nebylo nic vlozeno do textoveho pole?
print "Zápis do souboru.<br />";
if ($_REQUEST['odkaz']<>" ") // ******************** co napsat do podminky, aby program poznal, ze nebylo nic vlozeno do textoveho pole?
$soubor = fopen($dir.'/'.$nazev, "w") or die("Nelze otevřít soubor $nazev.");
if ($_REQUEST['odkaz']<>" ") // ******************** co napsat do podminky, aby program poznal, ze nebylo nic vlozeno do textoveho pole?
fwrite($soubor, "'{$_REQUEST['odkaz']} '");
if ($_REQUEST['odkaz']<>" ") // ******************** co napsat do podminky, aby program poznal, ze nebylo nic vlozeno do textoveho pole?
fclose($soubor);

prosim pomoc
Str4wberry
Profil
if (odkaz == "") {

//nebyl zadán text
}
else {
//vytváření souboru
}
Proměnnou odkaz nahraďte $_GET['odkaz'] nebo $_POST['odkaz'] — v závislosti na metodě (method) odeslání formuláře.
lenkasui
Profil
dekuji, skvele to funguje

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0