« 1 2 »
Autor Zpráva
Klitoris
Profil *
caute,

Ja tak rozmyslam nad tym. CSS a XHTML uz viem a teraz by som chcel ist pisat nejake tie scripty.

Teraz , ktoru cestu si vybrat ... :)

PHp+MYSQL - PHP sa mi osobne velmi nepaci. Uz som mal dost pri tych nezmyselnych nazvoch funkcii atd.

ASP.NET - Hovori sa ze to je lepsie , ale ze to sa da spustit iba na SSI ? na Windowsoch??

Javascript, hm, dobra vecicka no zase s tym nemozem programovat dolezite data. Mozno to je dobre na formulare alebo take vecicky.

Moze niekto popisat co sa oplati ucit, ktory jazyk a ktory ma buducnost?

THX
Railbot
Profil
Budoucnost mají všechny. Mají ji i ty méně známé jazyky, které na svých pět let slávy teprve čekají. Každopádně PHP+MySQL, tím nic nezkazíš. Je to vesměs nejpoužívanější technologie.
Joker
Profil
Jak říkají angličané: "It's all up to you"
Jen Javascript bych nedával jako další odrážku pod "PHP+MySQL" a "ASP.NET"

prostě je
1. oblast- struktura a vzhled stránek, (X)HTML+CSS
2. oblast- DHTML, Javascript
3. oblast- vývoj aplikací, PHP, .NET, Java, JSP, databáze, atd. atd. atd.
Railbot
Profil
2. oblast- DHTML, Javascript
AJAX :)
shaggy
Profil
Uz som mal dost pri tych nezmyselnych nazvoch funkcii
Ja som k php neprišiel ako úplný "nováčik", predtým som programoval v Pascale a tie názvy funkcii v php mi neprídu až také nezmyselné... ani to nevidím ako nejaký problém.
Klitoris
Profil *
ASP. NET , pozeram ze sa velmi zacal pouzivat a je to uz popularnejsie ako PHP myslim. Ja osobne ale nemam rad microsoft , tak ma to aj odradza. Pocul som ale ze pri ASP.NET sa neda pouzit php injiction , alebo ako sa to vola.
Klitoris
Profil *
Okj, tak este mi napiste co sa mam zacat ucit. :) To ASP.NET sa da aj na linuxoch spustit?
tajny spion
Profil
Klitoris
Ze všeho první HTML. Pak CSS. Pak XHTML. Pak JS, PHP, MySQL. Můj pohled
Joker
Profil
ASP. NET , pozeram ze sa velmi zacal pouzivat a je to uz popularnejsie ako PHP myslim.
To bych neřekl. Platforma .Net má převahu třeba na firemních intranetech, alespoň co jsem viděl, ovšem na "normálních" webech je nejčastější určitě PHP. Nakonec viz tohle fórum, PHP má svou vlastní sekci a dotazy ohledně jakékoliv jiné serverové technologie aby tu člověk pohledal.

pri ASP.NET sa neda pouzit php injiction
Tak to samozřejmě nedá, když to není PHP :-D Na druhou stranu to zas bude náchylné na ASP injection :-D
A na SQL injection to je náchylné úplně stejně jako PHP.
Ono jde víc o to JAK je aplikace naprogramovaná, než V ČEM.

To ASP.NET sa da aj na linuxoch spustit?
Bude na to nějaká obezlička.
Railbot
Profil
tajny spion
Ty čti co lidi píšou. Psal, že HTML a CSS už umí.
Plaváček
Profil
Milý Klitorisi, mám takovou lety prověřenou zkušenost. Člověk, který si zvolí diskutabilní a ve veřejném prostoru těžko použitelnou přezdívku a pak se ještě musí ptát ostatních, co se má učit, se nenaučí nikdy nic.

Prostě studuj, co tě baví a pokud v tom, co děláš, budeš setsakra dobrý, pak si uznání a své místo v širokém internetovém světě najdeš, ať už budeš machr na PHP, ASP, JS, MySQL, XHTML nebo na cokoliv, co se jmenuje jenom zkratkou.

Líp poradit neumím.
tajny spion
Profil
Railbot
Fakt? Já myslím, že psal, že umí XHTML, tak nerejpej... 1:0 pro mě :)
tajny spion
Profil
Plaváček
Pěknej příspěvěk.... (respekt)
Klitoris
Profil *
Co sa tak pozeram na ponuky prace. Vsade je ze: Hladame ASP.NET programatora... . Niekedy to bolo zase ze hladame PHP programatora, ale toto uz velmi nevidim nikde. Teraz ma este napadla vec ze ASP.NEt nie je open-source nie? Moze mi niekto vysvetlit este co to znamena v praxi? Nechapem ako niekto moze programovaci jazyk vyvijat.

to Ajax, to sa robi pomocou JavaScript + XML nie? Ale zase som videl nieco ze ASP.NET Ajax...,MS musi vsetko mat fakt.

OKj, takze idem sa ucit JavaScript :)))
djlj
Profil
ze to sa da spustit iba na SSI
Je to ISS.

To ASP.NET sa da aj na linuxoch spustit?
Přes Mono.

Ale zase som videl nieco ze ASP.NET Ajax
Může být i php ajax :)).
Klitoris
Profil *
to:Plaváček[b][/b]

Neviem co mas proti mojej prezivke :) Mne sa paci a mozno aj ostatnym :-P . Ja mozem tiez povedat ze Plaváček je ako decka hracka do bazena.


bey
Railbot
Profil
tajny spion
Praktický rozdíl žádný, tak se uklidni. Tady nejsme ve školce, nehrajeme si na 1:0 pro mě.

Niekedy to bolo zase ze hladame PHP programatora, ale toto uz velmi nevidim nikde.
Jsou toho mraky.
Railbot
Profil
Klitoris
Seriózně moc nepůsobí. No ale o chlup lepší než poštěvák.
Plaváček
Profil
Klitoris

Proti tvé přezdívce nemám vůbec nic, je to tvá volba a tvůj problém. Ale představ si modelovou situaci:

Sedím spokojeně s týmovým kolegou v naší vesnické hospůdce, pošlu ho k výčepu pro pivo, protože vrchní se poflakuje, a on pak přes celý lokál směrem k mému stolu sytým barytonem a děsně nahlas zařve: "Hej, Plaváčku, ptá se barman, jestli ti mám donést i jednu zelenou?".

Představ si sebe na mém místě a reakci přítomných hostů.

Přeji hodně štěstí do studia.
Joker
Profil
ze to sa da spustit iba na SSI
Je to ISS.

Hehehe... jen to možná nebudou ani Server-Side Includes, ani mezinárodní vesmírná stanice, ale Internet Information Server, IIS.

Teraz ma este napadla vec ze ASP.NEt nie je open-source nie?
V ASP.NET se dají psát otevřené i uzavřené skripty.
Akorát je to postavené na uzavřených technologiích (IIS), zatímco PHP na otevřených technologiích (Apache)
Klitoris
Profil *
Plaváček

Ved v pohode :)

Tak teda som sa rozhodol ze sa idem ucit PHP, kedze JS uz celkom viem.. A tu prezivku si zmenim na moju , ktoru pouzivam vsade. Pouzil som ju iba preto, aby som nevyzeral ako lama :ň

cavale.
Dik vsetkym za reakcie a pomoc.
Joker
Profil
Klitoris
8.11.2007 14:03:20
OKj, takze idem sa ucit JavaScript :)))
8.11.2007 14:44:19
Tak teda som sa rozhodol ze sa idem ucit PHP, kedze JS uz celkom viem..

Naučit se Javascript za 41 minut, to je docela výkon.
habendorf
Profil
Klitoris

Gratuluji, užij si svých 15 minut slávy :o)

http://www.blabolnik.cz/prd-byl-na-svuj-nick-hrd
icoach
Profil *
No předpokládám, že touhle dobou už zvládáš PHP s propojením na databázi, přirozeně používáš objektově orientovaný přístup... Moc snadné? Tak proč se rovnou nevrhneš na něco težšího? Do půlnoci bys mohl zvládnout minimálně Flex a AS 3...

Jestli jsi do této chvíle nepochopil, že tak jednoduché to není, tak se obávám, že díru do světa neuděláš.

Takže nemohu jinak než zopakovat začátek Plaváčkovi rady "Prostě studuj". Postupně přijdeš na to, který programovací jazyk je ti bližší, ono až tomu budeš rozumět, ti to bude šumák...
Flip
Profil
Přišel jsem z Blábolníku, hehe, opět jedno pěkné vlákno... prostě je tu s vám sranda xD

špion tady hraje s Railbotem fotbal a "prý vyhrává 1:0"

Klitoris se učí JS za 41 minut, další tady luští IISko, no radost pohledět, ať žije JPW :)
Pavel Jaroš
Profil *
Klitoris klitoris...

To je takové anglofoní... Co takhle Poštěváček? To zní podobně jako Plaváček... aspoň nebudeš v hospodě za blba, až se tě barman bude ptát co si dáš k pití.

A nebo snad po vašem - Dráždec? To zní taky pěkně :-)

— moderátor: podpis odmazán
Klitoris
Profil *
:-D zabava tu je ne?

To s tym JScriptom bol for,resp. bug z mojej strany :-D heh, uz studujem PHP, mam knizku a ide mi to. Len nechapem ten prechod poli, to je premna haluz, nechapem to.

Foreach(promenna as daco =>index) no toto :D

Cest
Klitoris
Profil *
Jezisko nas :D

Tato tema je popularna, 402 zobrazeni :D a iba sa tu hraje fotbal :D

Dajte to archivovat :D
Dranel
Profil
Railbot
Jakej máš důvod se ke mě takhle chovat? Já se mu snažím poradit a ty hned rejpeš...
Railbot
Profil
Dranel
Nebreč. Občas se chovám ještě hůř :-/
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0