Autor Zpráva
vitta
Profil *
Já vím, že to sem nepatří, ale řekněte mi třeba kam s tím mám jít. Potřebuji klávesovou zkratku do excelu na zadávání aktuálního času hod:min:sek. znaám ctrl+shift+: ale to mi zaokrouhluje na cele minuty, potřebuji vteřiny! ď a nezlobte se.
roberta
klávesová skratka asi neexistuje, ale môžete si urobiť makro, ktorému nastavíte vlastnú klávesovú skratku na jeho spúšťanie. To makro by mohlo vyzerať asi takto:

Sub mojCas()
ActiveCell.FormulaR1C1 = Now()
Selection.NumberFormat = "h:mm:ss"
End Sub
vitta
Profil *
děkuji ... o jsem chtěl slyšet
idu studovat makra, jse moc líný, ale dám se do toho, kdyby jste se nědo nudili ... přijmu další nápovědu...:)
vitta
Profil *
JOOOO! funguje. nejsem zas tak blbej jak si o mně myslejí!:) už umim makra...teda jedno:)ďekuju
roberta
ako málo niekomu stačí ku šťastiu :)
Axamith
> to vitta : Makra bohužel ještě neumíš. Zatím jsi jedno opsal a funguje. Ale i to je pro začátek dobré. V Excelu se vyžívám ve vzorcích a matematice. Mám např. výpočtovou databázi obsahující asi 1,5 miliónu vzorců a vzajemných odkazů, robalovací menu, přepínače, makra ... a nedovolím si říci, že excel umím. Pořád se musíme učit, aby jsme věděli, jak málo toho víme. ( nevím, kdo to moudro řekl, ale líbí se mi.)
BoboCop
K tomu makru. Ono sice funguje, ale nemuselo by fungovat správně. Představ si, že máš vybraných řekněme 5 buněk. Pak ActiveCell odkazuje na tu, která je v tom výběru aktivní (má kolem sebe rámeček), ale Selection odkazuje na celý výběr. Spuštěním toho makra způsobíš to, že celému výběru nastavíš formát buňky na "čas".

Správné makro by mělo být následující:

Sub MujCas()
With ActiveCell
'nejdriv nastavim format
.NumberFormat = "h:mm:ss"
'pak zapisu hodnotu
.Value=Now
End With
End Sub
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0