Autor Zpráva
Dranel
Profil
Zdravím, co byste mi doporučili vzhledem k tomu, že potřebuju PHP 5? Triad, VertrigoServ či snad něco jiného, co neznám?
Casero
Profil
Dranel
Xammp, EasyPHP
swetko
Profil
easyphp
Str4wberry
Profil
Odpovídám tajnému dranelovi:
Osobně Ti doporučuji nainstalovat si to sám a jednotlivě. :–)
Dranel
Profil
Str4wberry
Nedávám - konfigurace a podobný věci není pro mě :/
Str4wberry
Profil
Odpovídám tajnému dranelovi:
„Nedávám - konfigurace a podobný věci není pro mě :/“
Není s tím téměř žádná konfigurace navíc. Jen místo jednoho programu (balíku) instaluješ tři a kopíruješ ještě pár souborů.
Timy
Profil
Já to instalovat zvlášť jednou -- zabral jsem tím tři hodiny. Instalace EasyPHP trvá minutu i se stažením exáče :-). Pak už jen upravit konfigurák, aby fungovalo htaccess a mod_rewrite (ale to se snad musí vždycky) a jedu. Takže pokud někdo sám nemá extra důvod pro instalaci každého produktu zvlášť, doporučuju mu nějaký ten balík. Já konkrétně doporučuji EasyPHP, na jakpsatweb.cz je i popis instalace.
habendorf
Profil
WAMP

http://www.wampserver.com/en/
Mastodont
Profil
XAMMP - je uváděn na http://portableapps.com/apps , což považuji za výhodu.

EasyPHP - je tu dost dotazů od lidí, co mají problémy ...
dranel
Profil *
Mastodont
Co je tak dobrýho na tom, že XAMMP je na týhle adrese? I kdyby to bylo na cokoliv.cz tak to je jedno ne?
EasyPHP je chceš říct spíše pro začátečníky, jak už název vypovídá?

Závěr: Co je podle tebe nejlepší (či lepší)?
Keilew
Profil
Timy
3 hodiny??
Podle tohoto článku oblíbeného autora a je to otázka maximálně 15 minut.
Timy
Profil
Keilew
Přesně podle toho návodu jsem tehdy postupoval :-). Tuším, že nejvíc času zabral zásek na instalaci databáze a zprovoznění .htaccess. Ale i kdyby to bylo 15 minut -- pořád je ten poměr 1 minuta : 15 minut zatraceně výhodný pro hotový balíček ;-).
Mastodont
Profil
dranel
Co je tak dobrýho na tom, že XAMMP je na týhle adrese?

Kupodivu ta přenositelnost :-)
Měsíček
Profil
EasyPHP a argument ? Mě osobně se na něm nejlépe aktualizují verze, u ostatních je to složitý a je kolem toho moc problému, protože si dělají svoje vlastní přesměrovávací konfiguráky .. zkrátka EasyPHP se mi jeví jako nejlepší volba.
Měsíček
Profil
ODVOLÁVÁM ...

Nejlepší je ten od Habendorfa WAMP ...
Dranel
Profil
Měsíček
Tak co :)
Co je nej pro mě, jakožto pro začátečníka, který nesnáší konfiguraci a nastavování a který potřebuje PHP 5?
djlj
Profil
Dranel
Kdybys to vyzkoušel, tak už včera ve 22.30 (tedy zhruba hodinu po položení tvého dotazu) budeš vědět, co je pro tebe nejlepší. Navíc diskusí tohoto typu už bylo nejen tady několik. Kdybys nebyl líný, vystačil by sis i s asi minutovým hledáním v této diskusi nebo v Googlu. Já používám WAMP, ale předpokládám, že máš vlastní hlavu; dotazy tohoto typu jsou podle mě fakt k ničemu, protože se jen dozvíš, co kdo používá. A pokud je tvou podmínkou jen php5, můžeš použít libovolný z uvedených balíčků.
Měsíček
Profil
Jestliže opravdu nesnášíš (neumíš) konfigurovat, tak doporučuji WAMP5 1.7.4 je lepší než EasyPHP, protože EasyPHP se už skoro nevyvíjí ... a prosím zamkni to, odpověď tu už padla.
lenkasui
Profil
Jestli chceš úplnou pohodu pro instalaci a programování, tak XAMPP, nainstalovala jsem si ho, spustila a vše mi funguje
Měsíček
Profil
WAMP5 je lepší ;) a z jednoho prostého důvodu, snaží se mít vše nejaktualizovanější a nejnovější což se o XAMPPu nedá říct ..
tiso
Profil
Měsíček snaží se mít vše nejaktualizovanější a nejnovější
No žeby toto zrovna bola výhra... Už sa ti niekedy stalo že ti projekt na locale išiel a na hostingu nie, alebo naopak? dosť často za to môžu rozdielne verzie PHP...
Mastodont
Profil
Měsíček
LOL. Zrovna tak před měsícem jsem viděl na jednom hostingu oznámení, že urychleně stahují PHP 5.2.4 a vrací se na 5.2.3 ... sorry, ale na tom "nejnovějším" vyvíjejí akorát betatesteři, recenzenti a lamy :)
Měsíček
Profil
Mastodont :-)) double lol, výhra to je, protože jsem línej si instalovat stále nové verze a pracovat na EasyPHP s PhpMyAdmin 2.9 to se mi fakt nechce a WAMP to má na 2.11.2 to samé MySQL atd.. a já bety netestuji a WAMP už vůbec ne, to by bylo už MySQL 6 alpha dávno v něm ..

Tiso : to se mi nestalo a pevně doufám, že nestane, mě jde o to, že si ze svého počítače dělám server, který má přeforwardované porty na lokál, takže já nejnovější verze docela potřebuji ;)
Charlie
Profil
V průběhu let jsem testoval řadu balíčků, včetně WAMPu i XAMPPu, a přišel jsem na jednu věc - samostatná instalace rulez. Není to nic složitého. MySQL databáze se nainstaluje sama, PHP5 se nainstaluje samo, Apache se nainstaluje taky sám, jen se nakonfigurují virtual hosty (ty se musí samostatně konfigurovat i v rámci balíčků) a connector pro PHP, což je JEDEN řádek v konfiguračním souboru.

Rozdíl instalace je po technické stránce tedy jen ten jediný řádek nutný pro zprovoznění PHP5 pod Apache, nic víc se konfigurovat nemusí. Výhodou je to, že samostatná instalace funguje rychleji - není potřeba žádná utilitka, která celý systém monitoruje, nejsou potřeba tuny balíčkových konfiguračních direktiv navíc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0