Autor Zpráva
syriana
Profil *
Ahoj,

na stránkách jsem si vytvořila menu jako na: http://css.interval.cz/clanky/vertikalni-dvouurovnove-obrazkove-menu-2 /
a mám stejný problém jako Mireczek, protoze nemám všechny položky víceúrovňové vzniká tam nepěkná mezera. Zkoušela jsem to odstranit paddingem a marginem, ale nepodařilo se.

Prosím, nevíte jak to nějak vyřešit? (V mozille problém s mezerou není.)

Předem díky za reakce.
Miloš
Profil
Hoď sem odkaz na tu tvou stránku, abychom věděli, jak to vypadá, jak se problém chová.
syriana
Profil *
Nemůžu sem dát odkaz, protože stránky nemám ještě na netu, ale kód je stejně v tom odkazu, co už jsem tam vložila.
Nemůže mi někdo poradit i tak?
Díky.
peta
Profil
syriana
tak to je potom tezke. Problem muze byt v tvem kodu a hadat, jak to mas... Jednodussi je to primo zkouknout.
Pokud je to menu resene pres UL LI, pak muzes zkusit vynulovat margin a padding.
Take muzes zkusit menit line-height, protoze IE povazuje nejmensi auto vysku jako velikost fontu. Coz je problem elementu typu display:block;
syriana
Profil *
Tady je ten odkaz http://mlekovice.wz.cz

A mam jeste jeden problém, když třeba kliknu na tlačítko "fotogalerie" a pak podruhé a odjedu s tlačítka až po načtení stránky, tak mi zmízí tlačítko i formátování textu, vůbec nevím proč se to děje :-(
Pomůže někdo?
Miloš
Profil
Když tady neuvedeš odkaz na stránku, na které se to tak děje, nebo aspoň v horším případě neuvedeš kód takové stránky, těžko ti někdo odpoví. To je jako bych zatelefonoval svému lékaři „Pane doktore, kašlu a mám teplotu; co mi je?“.
Railbot
Profil
Miloš
Chřipka.
Miloš
Profil
Railbot
Tuberkulóza kombinovaná se zápalem (zbytků) plic ;-)
syriana
Profil *
Odkaz tam je, tyhle vtipy mi fakt pomuzou, ja myslela, ze je to soriozni forum ;)
Mezera je mezi soucasnosti a histrorii a to s tim mizenim tlacitka a formatováním se deje na kterekoliv strance, kdyz kliknu na tlacitko v menu treba dvakrat a neodjedu z necho mysi. Potom kdyz odjedu, tlacitko zmizi a stejne i to formatovani.
Miloš
Profil
Mezera:
není to zcela čisté řešení, protože jsem nepřišel na podstatu problému; vím jen, že to dělá ta vnořená druhá úroveň.
Když vynuluješ <li>, do které zanořuješ, spodní margin, chyba zmizí.

<li class="polozka1" id="soucasnost"><a href="#">Současnost</a>
#soucasnost {margin-bottom: 0;}

---

Mizení tlačítka jsem si povšimnul akorát u IE6.
Příčinu sice neznám, ale vím, že i mně se kdysi na jedné stránce některé odkazy v IE zbláznily a vyváděly psí kusy. A taky to bylo ve spojitosti s hover.htc.
Mimochodem ten hover.htc načti do podmíněného komentáře pouze pro IE<7, protože sedmička ve standardním (což máš) režimu už hover akceptuje nejen pro odkazy.
Jestliže se to opravdu vyskytuje jen u IE<7, asi bych na to rezignoval.
syriana
Profil *
Miloš

Děkuji, děkuji :-)
Hlavně, že tu mezeru odstraním.
A napíšeš mi ještě, prosím, jak to mám dát do toho podmíněného komentáře?
Miloš
Profil
A co se poptat strejdya gůgla – odpověď by byla rychlejší.
http://www1.mraveniste.org/weblog/2006/03/16-msie-komentare.html

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0