Autor Zpráva
Pavel1243
Profil
Poraďte, mám 2 compy, na jednom xp pro, na druhém xp home propojeny jsou přes switch.
z xp pro na homy vidím opačně ne. Homy to prý nepodporují. lze to nějak vyřešit nebo je nutný nový os?
existuje upgrade z home na pro v oem verzi? díky
peta
Profil
Pavel1243
jakou mas nastavenou skupinu v siti na jednom a na druhem pc?
Pavel1243
Profil
na obou stejnou
Tomáš Hanus
Profil
Pavel1243
Co znamená vidím? Ping? Nebo místa v síti?
Jaký je souborový systém na obou PC?

Homy to prý nepodporují.
To bych se divil.
Pavel1243
Profil
Vidím znamená místa v síti. z těch XP pro můžu do počítače s XP home. Obráceně se mi ani nezobrazí.
vidím jen skupinu, potom už nic
Pavel1243
Profil
O tom že to houmy nepodporují jsem se dozvěděl z autocontu když jsem scháněl rozumy po telefonu.Jestli je to pravda nevím
habendorf
Profil
Pavel1243

"Houmy" to podporují, žádný problém. Je potřeba nastavit sdílení disků.
Tomáš Hanus
Profil
Pavel1243
máš operační systém Windows XP Home na NTFS? Jestli ne, musí platit, že oba musí mít stejný systém souborů, spíše tedy NTFS. FAT32 nepodporuje třeba nastavení práv nad sloužkou a další vymoženosti. Obecně také platí, že pokud budeš mít systém na NTFS, FAT disk neuvidíš.
Pavel1243
Profil
Opravdu je na každém compu jiný systém souborů. ten s NTFS ale vidí disk s FAT 32 i sám sebe
Ten s FAT32 nevidí v místech v síti ani sebe ani NTFS
Pavel1243
Profil
z toho Autocontu mi poslali porovnání PRO a HOME
Pavel1243
Profil
Prý ty homy neumí tohle: Soubory a složky offline: Přístup k souborům a složkám ze síťové sdílené položky je možný, i když nejste připojeni k serveru.
habendorf
Profil
Pavel1243

Přístup k souborům a složkám ze síťové sdílené položky je možný, i když nejste připojeni k serveru.

To tě vůbec nemusí zajímat. Např. proto, že žádný server nemáš. Já tu mám 2x Pro + 1x Home a žádný problém.
habendorf
Profil
Tomáš Hanus

musí platit, že oba musí mít stejný systém souborů
Obecně také platí, že pokud budeš mít systém na NTFS, FAT disk neuvidíš.

Teď jsem koukal k sobě - na Pro mám NTFS, na Home FAT32 a bez problémů vše funguje.
Tomáš Hanus
Profil
habendorf
Pokud se nastavují opravnění, tak ne, neboť FAT32 toto nepodporuje.
musí platit, že oba musí mít stejný systém souborů
Obecně také platí, že pokud budeš mít systém na NTFS, FAT disk neuvidíš.

Promiň, teď jsi pro změnu nachytal ty mě. Myslel jsem to opačně :) Z FAT32 není vidět oddíl NTFS. U sdílení to je něco jiného.

Pavel1243
Jak máš nakonfigurovanou síť? Máš nějaký DHCP server nebo manuálně přiřazuješ IP adresy? Zkus se z OS kde je Home, pingnout na druhý systém XP. Teď mě napadá, nemáš zapnutý/špatně nastavený firewall?
Pavel1243
Profil
Díky všem za rady, přeformátoval jsem ty houmy na NTFS a vše funguje
Tomáš Hanus
Profil
Pavel1243
No, tohle není optimální řešení. Chyba byla někde v konfiguraci. Bohužel to teď již nezjistíme, hlavní ale je, že ti to již jde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0