Autor Zpráva
Endy
Profil *
Zdravim, začal jsem zkoušet dělat stránky v php, ale moc mi to nejde. Server kde hostuji tak PHP podporuje. Mě jde o to, že jsem si vytvořil stránku a nevim jak do ni umístit obrázek nebo jak ji vůbec upravovat když v editoru nejde otevřít. Někde jsem četl že musím mít na compu nainstalovaný server. Chtěl bych vědět jestli se tam dá normálně vložit url na cestu k obrázku a pak se to zobrazí jako kdybych to dělal v html.
Leo
Profil
Obrazek se vklada uplne stejne jako v html, i v php se totiz vklada do html :-) Leo
Endy
Profil *
A v čem si to mám otevřít když v editoru to nejde, to mám psát ten kod přímo na serveru? Jinak díkes
flying gentleman
Profil
kod se pise v nejakem textovem editoru (notepad, poznamkovy blok, pspad).
protoze je php jazyk, ktery se zpracovava na rozdil od javascriptu na serveru a nikoli u uzivatele, vraci se ti jen ciste html!!!
takze kdyz ty napises do souboru napriklad ahoj.php:<?php echo "ahoj";?>, spustis v prohlizeci a podivas se do zdroj. kodu, uvidis jen slovo ahoj
Marine
Profil
na compu mit nainstalovanej server (a phpko) potrebujes, pokud si chces ty stranky sam testovat u sebe (abys to nemusel po kazdy uprave uploadovat na server)
mahux
Profil *
Ak chces pisat php doma skus vyhladat (napr. v google) appserv alebo phptriad toto su balicky v ktorych mas php, mysql, apache, phpmyadmin... po nainstalovani mozes parsovat na tvojom PC.

No a na pisanie php scriptov si zvol radsej nejaky editor, ktory ma farebne odlisovanie syntaxe napr: context
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0