Autor Zpráva
Ditmar
Profil
Přátelé! Mám na serveru umístěnou html stránku, která obsahuje i obrázky. Jenže místo obrázku se pou-ze vykreslí rámeček s červeným křížkem, v jednom případě rámeček s názvem obrázku ( alt ve zdrojovém kódu). Kliknu-li na křížky a zobrazím vlastnosti obrázku, objeví se mi jako URL adresa název mé domény, takže si myslím, že i obrázky jsou na serveru nakopírované.
Podle "jakpsátweb" jsem přezkoušel všechno, situace je pořád stejná. V čem by mohl být ještě problém? Nemohlo by se jednat o nějaké ZABEZPEČENÍ , které dělá počítač? Mám Windows XP Profesional ( bohužel sám nejsem profík ani náhodou). Díky každému, kdo mi něco napíše.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Ditmarovi:
„Nemohlo by se jednat o nějaké ZABEZPEČENÍ“
Logo diskuse (vlevo nahoře) vidíš?

„objeví se mi jako URL adresa název mé domény“
Zkopíruj ji do adresního řádku a potvrď. Načte se obrázek?

Podle mě máš špatný název souboru. Diakritika, rozdílná velikost atd.
J
Profil *
Kliknu-li na křížky a zobrazím vlastnosti obrázku, objeví se mi jako URL adresa název mé domény - to nestačí, měla by se tam objevit celá cesta k obrázku, včetně jména obrázku. Jak píše Str4wberry - špatný název souboru. Pozor i na typ - .jpg / .jpeg / .JPG apod.
Railbot
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/faq/nefunguji-obrazky.html
Str4wberry
Profil
Odpovídám Railbotovi:
Podle JPW prý zkoušel vše: „Podle ‚jakpsátweb‘ jsem přezkoušel všechno, situace je pořád stejná.“
Bubák
Profil
Chtělo by to odkaz.
Jaké prohlížeče jsi vyzkoušel? Podle popisu jen IE.

Kliknu-li na křížky a zobrazím vlastnosti obrázku, objeví se mi jako URL adresa název mé domény, takže si myslím, že i obrázky jsou na serveru nakopírované.
Ukazuje se pouze URL, kde prohlížeč očekává obrázek, stejně jako příklad, vytvořený původně k jinému účelu.

Nemohlo by se jednat o nějaké ZABEZPEČENÍ
Ne, pokud se obrázky nezobrazují pouze tobě, může jít o třeba nějaký blokovač reklamy.
Ditmar
Profil
Pánové " Str4wbery" a "J". Možná, že jsem natvrdlý, ale ještě jednou tedy: Ve vlastnostech obrázku se mi objevuje URL jako :Název mé domény-blabla.cz/název obrázku.GIF. Když to zkopíruju do adres.řádku, tak se objeví, že stránka nelze zobrazit.
CO MĚ ALE MATE: velikost obrázku se zobrazí jiná než mám ve zdrojovém kódu: konkrétně - ve zdroji 160x120px , po kliknutí na křížek to pak říká 160x183 px. Ty přípony jsem si kontroloval. Zkuste mi k tomu říci ještě něco. Dík
Str4wberry
Profil
Pro název souboru nepoužívej velká písmena.
Tomáš Hanus
Profil
Ditmar
Pánové tedy měli pravdu. Obrázek máš někde jinde. Určitě ne tam, kam na něj odkazuješ.
DJ Miky
Profil
Kliknu-li na křížky a zobrazím vlastnosti obrázku, objeví se mi jako URL adresa název mé domény, takže si myslím, že i obrázky jsou na serveru nakopírované.

To neznamená, že jsou na serveru skutečně nahrané, překontroluj to.
Ditmar
Profil
Pro Bubák. Podle toho tvého příkladu se mi to zobrazuje stejně. Jak jsem uvedl před chvílí: http://www.blabla.cz/starépísmo.GIF. Dík
Tomáš Hanus
Profil
DJ Miky
A ve správné složce ;)

Ditmar
Diakritika v url? To snad ne.
Ditmar
Profil
Pro DJ Miky: Nezlob se, já jsem opravdu amatér a ještě k tomu dědek v důchodu. Ale jak to tedy zkontroluji, že to je na serveru. Používám TotalCommander a a domnívám se , že pokud zobrazení na liště ukazuje, že se to zkopírovalo, tak to tam je. Či jak jinak to můžu zpětně zkontrolovat?
Str4wberry
Profil
Odpovídám Ditmarovi:
Nebude určitě problém ve velkých písmenech přípony. Párkrát se mi to s TotalCommanderem také stalo.
Bubák
Profil
Ale jak to tedy zkontroluji, že to je na serveru.
Já to dělám tak, že se kouknu se Total Commanderem na server.
Ditmar
Profil
Pánové děkuji vám všem za snahu a pochopení, nejvíce ale děkuji panu Tomáši Hanusovi i přes jeho trochu sarkastickou poznámku o diakritice v URL. Trefil ale hřebík na hlavičku. Problém byl skutečně v těch čárkách nad písmenky. Obrázky jsou již na místě. Takže ještě jednou všem dík.
Bubák
Profil
Railbot dal odkaz na článek, kde se o diakritice píše:
Dodržuji užitečnou konvenci: Zadávám všechna jména souborů, které mají přijít na web, vždy s malými písmeny, bez mezer a bez diakritiky.
Tomáš Hanus
Profil
Ditmar
Jak již předeslal Railbot, kterého později doplnil Bubák, stačilo projít "pořádně" rady výše uvedených přispěvovatelů.

Jinak nemáš zač.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0