Autor Zpráva
Prkna
Profil *
Dobrý den, třeba mě poradíte.
Je mi 65 let,pokouším se udělat webové stránky. Jelikož nemám žádnou literaturu a myslím si že víc jich asi dělat nebudu, pokouším se je udělat podle příruček na webu. Docela to jde i když to dělám stylem pokus, omyl.
Mám pouze jeden dotaz.
V žádné příručce k HTML ( podle těchto příkladů se to učím) není zmínka o širokých monitorech. Já do dneška také dělal na klasice 17". Vyměnil jsem počítač i monitor a jelikož dělám hlavně jako koníčka fotografii, koupil široký monitor .
Hned jsem si chtěl také prohlédnout svůj první výtvor který dělám pro kamaráda, který začal podnikat, ale ouha. To co bylo na klasice jako vystřižené a odzkoušené na několika monitorech na širokém monitoru 20" bylo rozhozené po celé stránce, něco vlevo něco vpravo, ale hlavně ne ve středu jako předtím. Opakované pozadí vedle sebe, no hrůza.Stránka je tvořena ze třech rámů. 1. rám hlavička stránky, 2. rám tlačítka, 3 rám informace o firmě volené pomocí tlačítek. Rozhoz je jak rámy proti sobě tak i v rámu.
Věřím, že je možnost stanovení pevné šířky stránky a to je právě to ce neumím a nemohu najít. Mě nejde o to aby se stránka roztáhla na široký monitor. Klidně ať je široká jako na klasice s pruhy po stranách jen ať se nerozpadá.

Myslím si, že kdo je amatér jako já, se tohoto překvapení asi také dočká. Jestli by to byl snad nějaký dlouhý výklad, tak aspoň typ na literaturu nebo web kde se tato problematika řeší.

Snad pochopíte starého dědka, který se plete kam už moc nepatří a dělá to pravěkým způsobem ale já si tím bavím a cvičím svoji důchodcovskou paměť. Věřím, že se najde někdo a pokusíte se mi poradit.

Předem děkuji a jsem s pozdravem

Pavel
prkna@upcmail.cz
Smajchl
Profil *
No to neni tou sirokouhlosti, ale tim, ze monitor ma vysoky rozliseni, ja osobne to resim v CSS a to tak, aby pruh s nastavenou sirkou byl uprostred a to takto:


body{
text-align:center; //pro IE
min-width:760px; //kuli neake chybe.. ze to nejde scrolovat do minusu
}

#main {
width:760px;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
text-align:left; //aby nebylo vsechno zarovnany na stred
}

v html je potom:
<body>
<div id="main">
Smajchl
Profil *
sorry, entrem se to odeslalo misto novyho radku, takze v html bude:

<body>
<div id="main">
zde je kod toho co ma byt v tom pruhu uprostred
</div>
</body>

no a sirka 760px je na minimalni rozliseni monitoru 800x600 je to takova slusnost protoze vselijaky prenosny a ultraprenosny zarizeni pouzivaj toto rozliseni (mozna i nejaky stolni pocitace taky) a 760 je to proto, protoze se pocita s posuvnikama a treba nakou listou jeste.

A jeste pokud by mela stranka byt ne vycentrovana na stred, tak staci jenom tomu divu nastavit pozadovanou sirku.

Dalsi vec co me napada je treba ze se spoleha na urcitou velikost pisma a kdyz se pouzije pocitac s jinym nastavenim, tak se to pak rozhazi, ale to je dost individualni zalezitost a zalezi jak je to udelany.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0